HaberlerGündemSultanbeyli"deki orman yangını, kontrol altına alındı

Sultanbeyli"deki orman yangını, kontrol altına alındı

Sultanbeyli’de akşam saatlerinde başlayan orman yangını, kontrol altına alındı.

Sultanbeyli"deki orman yangını, kontrol altına alındı
Sultanbeyli’de akşam saatlerinde başlayan orman yangını, kontrol altına alındı.

Abdurrahmangazi Mahallesi’ndeki ormanlık alanda saat 18.00 sıralarında çıkan yangın Sultanbeyli Orman İşletme Şefliği’ne bağlı söndürme araçları, iş makineleri ve çevre ilçelerden gelen çok sayıda itfaiye ekibinin yaklaşık iki saatlik çalışması sonucu kontrol altına alındı. Rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan yangına müdahalede zorlanan itfaiye ekipleri havadan yardım istedi.

Yangın söndürme uçakları gelmeyince devreye giren söndürme helikopteri yaklaşık bir buçuk saat sonra yangın bölgesine gelerek itfaiye ve orman ekipleri tarafından büyük ölçüde kontrol altına alınan yangına havadan müdahale ederek soğutma çalışması yaptı. Yangın bölgesine gelen vatandaşlar da aldıkları bilgide söndürme uçaklarının yapılan ihalesinde görev sürelerinin 1 Haziran tarihinde başlamasından dolayı gelmediklerini söyledi.

Yangında yaklaşık 10 dönümlük orman arazisinin zarar gördüğü öğrenildi.

İLGİLİ HABERLER

Coronavirus Bilim Kurulu bugün toplanıyorCoronavirus Bilim Kurulu bugün toplanıyorOlumsuz hava koşulları nedeni ile İDO ve BUDO'nun bazı seferleri iptal edildiOlumsuz hava koşulları nedeni ile İDO ve BUDO'nun bazı seferleri iptal edildiAdana İl Müftüsü Çınar: Musibetler ahirete hazırlık için imtihan vesileleridirAdana İl Müftüsü Çınar: Musibetler ahirete hazırlık için imtihan vesileleridirAdana'da aranan 235 kişi yakalandıAdana'da aranan 235 kişi yakalandıMeteorolojiden çok kuvvetli yer yer şiddetli yağış uyarısıMeteorolojiden çok kuvvetli yer yer şiddetli yağış uyarısı
SIRADAKİ HABER