HaberlerGündemStk"lardan Çözüm Süreci Manifestosu

Stk"lardan Çözüm Süreci Manifestosu

Samsun Sivil Toplum İnisiyatifi, “Çözüm Süreci” ne ilişkin manifesto niteliğinde bir bildiri yayımlayacak.

Stk"lardan Çözüm Süreci Manifestosu
Samsun Sivil Toplum İnisiyatifi, “Çözüm Süreci” ne ilişkin manifesto niteliğinde bir bildiri yayımlayacak.

“Gelecek İçin Türkiye” başlığı altında bir araya gelen ve aralarında Dostder, Aydınlar Ocağı, Siyah, Memur-Sen, Sagem, Askon MÜSİAD, HAK-İŞ gibi kuruluşların yer aldığı 40’a yakın sivil toplum kuruluşu, bildiriyi Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılacağı toplantıda kamuoyuna ilan edilecek.

Gelecek İçin Türkiye Platformu çatısı altında bir araya gelen Samsun Sivil Toplum Kuruluşları, yarın ilik Kent Park ve Kültür Merkezi’nde yapacak saat 17.30’da yapılacak toplantıda Samsun ve çevre illerde faaliyet gösteren STK temsilcileri ile kanaat önderleri “Çözüm Süreci”ne ilişkin görüş ve düşüncelerini dile getirecek.

TOPLANTININ EN ÖNEMLİ MADDESİ BİLDİRİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün’ün katılacağı toplantıda STK’ların ortak bildirisinin okunmasıyla başlanacak. “Çözüm Süreci”ne destek vurgusu yapılacak ancak önemli uyarı ve öneriler dile getirilecek.

Terörü sonlandırmaya yönelik sürecin toplumun bütün katmanlarında karşılık bulduğu tespitinin yer alacağı bildiride, “Toplumun sorunlarının halli konusunda başat rol oynayan aydınların sivil toplum kuruluşlarının bir nevi kamplaşmaya doğru giden bu süreçte olayları daha soğukkanlı değerlendirip çözüm önerilerinde bulunma zarureti vardır” ifadelerine yer verilecek.

Bildiride ayrıca siyasi her türlü kaygıdan uzak bir şekilde toplumsal barışın sağlanması noktasındaki samimi girişimlerin desteklenmesi gerektiği vurgulanacak.

Gelecek İçin Türkiye Platformu, bu toplantı ve bildirinin ardından “Çözüm Süreci”ne ilişkin bundan sonra izlenecek yol haritası belirlenecek.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Akar Bağdat ve Erbil ziyaretlerini değerlendirdiBakan Akar Bağdat ve Erbil ziyaretlerini değerlendirdiCovid-19 kurallarına uymayan 177 kişiye para cezasıCovid-19 kurallarına uymayan 177 kişiye para cezasıEren-2 Lice Operasyonu başladıEren-2 Lice Operasyonu başladıKarda mahsur kalan hayvanlar kurtarıldıKarda mahsur kalan hayvanlar kurtarıldıKar yağışının ardından soğuk hava etkili olduKar yağışının ardından soğuk hava etkili oldu
SIRADAKİ HABER