HaberlerGündemSözde güldürü programlarında dini değerlerin hedef alınmasına tepkiler sürüyor

Sözde güldürü programlarında dini değerlerin hedef alınmasına tepkiler sürüyor

Bir televizyon kanalında yayımlanan sözde şov programında, imamlık mesleğinin hedef alınarak dini değerlerle alay edilmesine toplumun her kesiminden tepkiler gelmeye devam ediyor.

Sözde güldürü programlarında dini değerlerin hedef alınmasına tepkiler sürüyor

Müslüman bir ülkede, din görevlilerinin simgesi olan kıyafetlerin şov malzemesi yapılmasına tepki gösteren Din-Bir-Sen Van İl Başkanı Halit Tuci, dini değerlerle alay edilmesinin kabul edilemeyeceğini belirterek halkı, bu küstahça tavra karşı duyarlı olmaya, bu menfur çirkefliğe sessiz kalmamaya çağırdı.

Taci, yaptığı yazılı basın açıklamasında, sözde güldürü programlarında cübbe ve sarık giydirilerek sahneye çıkarılan kişiler aracılığıyla dini değerlerle alay edilmesini ve programı yayımlayan televizyon kanalını şiddetle kınadığını belirtti.

Sözde güldürü programlarında dini değerlerin hedef alınmasına tepkiler sürüyor

Din-Bir-Sen Van İl Başkanı Halit Tuci

Din-Bir-Sen Van İl Başkanı Tuci, "Show TV'yi Kınıyoruz! Şikâyet Ediyoruz! 'Güldür Güldür Show' programında; dini ve milli değerlerimizin merkezinde, ulvi görevi yerine getirirken giyilen sarık ve cübbe şov malzemesi haline getirilmek suretiyle, İmam-Hatip görünümündeki kişiliğe şaklabanlık yaptırarak milletimizin dini değerleriyle dalga geçilmiştir. RTÜK'ü göreve çağırıyoruz. Show TV'yi ve programın yapımcılarını şiddetle kınıyoruz. Tek kelimeyle; yazıklar olsun!" dedi.

Açıklamasında Tuci, "Müslüman bir ülkede Müslümanlar için Peygamberlik mesleğinin varisi konumundaki din görevlisinin camide cemaate namaz kıldırırken giydiği elbiseyi televizyonlarda şov malzemesi yaparak milletimizin dini değerleri ve dini inançları ile aşağılanarak dalga geçilmiştir. Bu millete günün her saatinde doğumundan ölümüne kadar hizmet eden din görevlilerimizi kimse alaya alma ve toplumla bağını koparma hakkına sahip değildir." diyerek tepki gösterdi.

Kendini bilmez birtakım insanların sözde güldürü adı altında sürekli Hazreti Peygamber'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) sünnetini alay malzemesi yaptığına vurgu yapan Tuci, "Elhamdülillah Müslümanım! diyen topluluk da dini değerlerimizi alay konusu yapan program ve programlara alkış tutup kahkaha atıyor! Skeç ve güldürü adı altında İslam'ı ve Müslümanlığı aşağılayıcı eylemler ve söylemlerle göz göre göre çocuklarımızın ve toplumumuzun beyinleri yıkanıyor. Bu konuda bir farkındalık oluşturmazsak ne yazık ki Müslüman beyinler yıkanmaya devam edilecek!..

Aynı şey başka bir dine mensup olan toplumlarda gerçekleşseydi onlar bu duruma alkış tutup seyirci kalırlar mıydı? Haydi o zaman şikâyet maksadıyla RTÜK kurumunun telefonlarını kitlemeye var mısınız? RTÜK Tel: 444 11 78" ifadeleriyle açıklamasına son verdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER