HaberlerGündemSözcü Gazetesine bir tepki de Diyarbakır Kantin İşletmecileri Derneğinden

Sözcü Gazetesine bir tepki de Diyarbakır Kantin İşletmecileri Derneğinden

Diyarbakır'daki kantinciler hakkında Sözcü Gazetesinde yer alan iddialara tepki gösteren Diyarbakır Kantin İşletmecileri Derneği Başkanı Seyithan Atabey, yapılan haberle ilgili gerekli hukuki işlemleri başlatılacağını belirtti.

Sözcü Gazetesine bir tepki de Diyarbakır Kantin İşletmecileri Derneğinden

Sözcü Gazetesinde Diyarbakır'daki okul kantinlerinin farklı merkezlerce yönetildiğine dair iddialar üzerine basın açıklaması yapan Diyarbakır Kantin İşletmecileri Derneği, söz konusu haberde yer alan iddiaların asılsız ve yalan olduğunu söyledi.

Merkez Yenişehir ilçesinde bulunan dernek binasında yapılan basın açıklamasını Diyarbakır Kantin İşletmecileri Derneği Başkanı Seyithan Atabey okudu.

Yapılan haberi "iftira ve tetikçilik" olarak nitelendiren Atabey, "Günlük bir gazetede kendini gazeteci sanan ama işi gücü iftira ve tetikçilik olan bir gazetecinin iftira dolu yazısında kantin işletmecilerini töhmet altında bırakmaktadır." dedi.

"Söz konusu yazıda kantinci esnafı karalanıp töhmet altında bırakılmaktadır"

İlgili bakanlıkların kriterlerini hatırlatan Atabey, "Maalesef cahilliğini ve bilgisizliğini ortaya çıkaran bu gazeteci, kantin işletmeciliğini her önüne gelenin yapamayacağını, bir eğitiminin ve 3 Bakanlığın (MEB, Tarım ve İçişleri) ayrı ayrı kriterlerinin olduğunu; bununla beraber her yıl işletmeci ve elemanlarının sabıka kaydına ve GBT'sine bakıldığını bilmemektedir." diye belirtti.

Atabey, "Tetikçi gazetecinin iftiralarının asılsız ve yalan olduğu çok açıktır. Söz konusu yazıda kantinci esnafı karalanıp töhmet altında bırakılmaktadır. Bu sadece basit bir iftira değildir. 8 aydır iş yapamayan, evine ekmek götüremeyen, şimdi ise okullar yarım yamalak açılmışken kâr edemeyen, sırf öğrenci ve öğretmenlerin ihtiyaçlarını karşılamak için zararına da olsa açık kalan koca bir meslek grubuna yapılan iftiradır." ifadelerini kullandı.

"Biz bu tuzağı görüyoruz, yanlış olan hiçbir iftirayı ve saldırıyı asla kabul etmiyoruz"

Masum insanlara karşı hiçbir araştırmaya gerek duymadan sadece çirkin hesaplarla iftira atmanın kin, nefret ve tükenmişliğin sonucu olduğunu söyleyen Atabey, "Bu yalan haberi yazanın amacı bellidir. Bizi iftirayla karalamaya çalışıyorlar. Biz bu tuzağı görüyoruz, yanlış olan hiçbir iftirayı ve saldırıyı asla kabul etmiyoruz. Bu tür iftiralara asla müsaade etmeyeceğiz, göz yummayacağız. Sonuna kadar hukuk içerisinde mücadelemizi sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

Sözcü gazetesinde söz konusu haberi yazan İsmail Saymaz'ın gazetecilik ilkelerinden ve ahlakından nasibini almadığının altını çizen Atabey, "Cadı avını başlatmak isteyen bu gazetecinin asgari gazetecilik ilkelerinden ve ahlakından nasibini almadığı ve gazetecilik değil tetikçilik yaptığı kamuoyunun malumudur. Yapılan bu yalan haberle ilgili olarak gerekli hukuki işlemler başlatılacak. Bu çirkin iftiraların hesabı yargı önünde ayrı ayrı sorulacaktır." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER