HaberlerGündemSosyal medyada PKK propagandası yapan kişinin evinden tarihi eser çıktı

Sosyal medyada PKK propagandası yapan kişinin evinden tarihi eser çıktı

Siirt'te, sosyal medya hesabı üzerinden PKK propagandası yapmaktan yakalanan kişinin evinde yapılan aramalarda 127 adet tarihi eser niteliği taşıyan materyal ele geçirildi.

Sosyal medyada PKK propagandası yapan kişinin evinden tarihi eser çıktı

Valilikten yapılan açıklamada, Siirt İl Jandarma Komutanlığı tarafından, PKK mensupları ile ilişki içinde bulunduğu, yardım ve yataklık ettiği değerlendirilen şahıslar hakkında yapılan çalışmalar kapsamında, sosyal medya hesabı üzerinden PKK propagandası yaptığı tespit edilen M.Ç. isimli şahsın yakalandığı bildirildi.

Açıklamada, şüpheli şahıs hakkında adli makamlar ile gerekli koordine kurularak şahsın evinde yapılan arama sonucunda; 2 adet ruhsatsız av tüfeği, 127 parça tarihi eser olduğu değerlendirilen materyal ve 1 adet cep telefonu ele geçirildiği ve şahsın gözaltına alınarak adli tahkikatın başlatıldığı kaydedildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER