HaberlerGündemSosyal medya üzerinden DHKP/C propagandası yapan 2 kişi yakalandı

Sosyal medya üzerinden DHKP/C propagandası yapan 2 kişi yakalandı

Malatya'nın Akçadağ ilçesinde, sosyal medya üzerinden DHKP/C propagandası yapan 2 kişi yakalanırken, adreslerinde yapılan aramalarda örgütsel dokümanla birlikte silah ele geçirildi.

Sosyal medya üzerinden DHKP/C propagandası yapan 2 kişi yakalandı

Malatya Valiliği, İl Jandarma Komutanlığının DHKP/C'ye yönelik yaptığı operasyonla ilgili açıklamada bulundu.

Valilik açıklamasında, sosyal medya üzerinden DHKP/C örgütünün propagandasını yaptıkları tespit edilen 2 şahsa yönelik, eş zamanlı adreslerine yapılan operasyonda şahısların yakalandığı belirtildi.

Açıklamada, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda; 58 adet örgütsel içerikli yayın ve doküman, 1 adet kurusıkı tabanca, 3 adet av tüfeği ve 2 adet cep telefonunun ele geçirildiği kaydedildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin adli işlemlerin devam ettiği belirtildi.             

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER