HaberlerGündem"Soruşturma yürütüyoruz" diye insanları fişliyorlar (2)

"Soruşturma yürütüyoruz" diye insanları fişliyorlar (2)

İzmir’de gözaltına alınan 32 polise sorgu sırasında sorulan ikinci grup soruların, fişleme soruları olduğunun ortaya çıkmasıyla ilgili, serbest kalan ve tutuklanan bazı polislerin avukatlığını yapan İsmail Hakkı Küçük açıklama yaptı.

"Soruşturma yürütüyoruz" diye insanları fişliyorlar (2)
İzmir’de gözaltına alınan 32 polise sorgu sırasında sorulan ikinci grup soruların, fişleme soruları olduğunun ortaya çıkmasıyla ilgili, serbest kalan ve tutuklanan bazı polislerin avukatlığını yapan İsmail Hakkı Küçük açıklama yaptı.

Küçük, açıklamasının devamında şunları söyledi: "Bozyaka Emniyet Hizmet binasında polisler görüntü ve not aldılar tutanak tutmuşlar. İnternet haberleri ile bizim darbe teşebbüsü yaptığımız kanaatiyle tutanağı kapatmışlar. Belirli haber ajanslarının bunu haber yapmasını, avukatların açıklama yapmasını, İstanbul’da da benzer şeylerin olmasını ileri sürüp isim isim herkesi deşifre ederek ve şu an benim kulağıma gelen avukatlara yönelik, dinleme, fiziki takip tahkikat başlatılması talimatları vermiş savcı zannedersem, bunları duydum. Bunun doğruluğunu araştıracağım, şayet doğru ise bunu yapan savcı ve polisler hakkında da şikayetçi olacağım. Emniyette şüphelilere soracak soruları savcı hazırlar. Sorulan sorularda bütün aile üyelerinin yakınlarının ne iş yaptığı, nerede yaşadığı gibi sorular soruluyor. Aslında sorulacak soru kimlik bilgisinden ibarettir ve çalıştığı en son yerden ibaret. Birçok insana bunları söyleterek fişletmişler. Orada Güvenlik Şubeyi ilgilendiren bir şey yok. Bir terör eylemi y ada izinsiz gösteri de yok. Sadece operasyon nedeniyle gözaltına alınan insanların bilgi almaya çalışan yakınları var. Bu insanların orada görüntülenmesi, isim isim not edilmesi, dinleme cihazıyla bunların arasında gezen memurların olması, bu usulsüz bir şey. TEM Şube bunu kendiliğinden yapmış olamaz, bu mutlaka savcının talimatıyla olan bir şey. Savcı zaten ciddi şekilde baskı altında, hangi meslektaş yanına gitse buna şahit, bir vaziyette gözlemlerini ifade ediyor. Elektrik çarpmış gibi tir tir titriyor. Huzurlu değil, kesinlikle tazyik var, baskı altında olduğu için o da çok düşünemeden yanlışlıklar yapıyor. Biz de hakkımızı kullanarak gerekli yasal prosedürü kullanacağız."

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER