HaberlerGündemSon 8 bayramda yaşanan trafik kazalarında 743 kişi öldü

Son 8 bayramda yaşanan trafik kazalarında 743 kişi öldü

Türkiye’de son 4 yılda Ramazan ve Kurban bayramı tatilleri süresinde meydana gelen trafik kazalarında 743 kişi hayatını kaybetti.

Son 8 bayramda yaşanan trafik kazalarında 743 kişi öldü
Türkiye’de son 4 yılda Ramazan ve Kurban bayramı tatilleri süresinde meydana gelen trafik kazalarında 743 kişi hayatını kaybetti.

Türkiye yıllardır trafik teröründe binlerce insanını kaybetti ve kaybetmeye devam ediyor. İstatistiki bilgilere göre her gün ortalama 10 kişi ölüyor. Bayram tatillerinde yaşanan kazalar ise bu istatistiği yükseltiyor. 2010 ve 2013 yılları arasında 8 dini bayram yaşandı. Son 4 yılın Ramazan ve Kurban bayramı tatil günlerinde çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Emniyet Genel Müdürlüğü verilerine göre 2010 yılı Kurban Bayramı'nda 98 ölümlü kaza yaşandı ve bu kazalarda 122 kişi hayatını kaybetti. Aynı yılın Ramazan Bayramı tatili süresinde de 70 ölümlü kazada 97 kişi yaşamını yitirdi. 2011 yılı Kurban Bayramı tatili sürecinde 68 kişi ölürken, Ramazan Bayramı'nda ise 109 ölümlü kazada 144 kişi hayata gözlerini yumdu. 2012 senesi Kurban Bayramı'nda 76 kişi ve aynı yıl Ramazan Bayramı tatili süresinde ise 14 ölümlü kazada 19 kişi yaşamını yitirdi. 2013 yılı Kurban Bayramı tatili süresinde 95 ölümlü kaza yaşandı ve bu kazalarda 131 kişi öldü. 2013’ün Ramazan Bayramı tatili süresinde de 61 ölümlü kazada 86 kişi yaşamını yitirdi. Buna göre son 4 senedeki 8 dini bayramda ve tatil süresinde yaşanan trafik kazalarında toplam 743 kişi hayatını kaybetmiş oldu.

Önümüzdeki pazartesi günü başlayacak Ramazan Bayramı öncesi uzmanlar yola çıkacak sürücüleri uyardı. Kazaların büyük çoğunluğunun sürücü hatasına bağlı olarak yaşandığına dikkat çeken uzmanlar, trafik kurallarına uyulmasının önemine dikkat çekti.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de silahlı saldırı: Bir ölü 2 yaralıMardin’de silahlı saldırı: Bir ölü 2 yaralıKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulunduKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulunduİki şehidin annesi Meryem nine vefat ettiİki şehidin annesi Meryem nine vefat ettiBitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıBitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıŞırnak’ta FETÖ operasyonu: 8 gözaltıŞırnak’ta FETÖ operasyonu: 8 gözaltı
SIRADAKİ HABER