HaberlerGündemSomalı aileler Bursa"da

Somalı aileler Bursa"da

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, misafir olarak Soma’dan gelen kadın ve çocuklarla buluşarak acılarını paylaştı.

Somalı aileler Bursa"da
Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, misafir olarak Soma’dan gelen kadın ve çocuklarla buluşarak acılarını paylaştı.

Bursa, 13 Mayıs’ta Manisa’nın Soma İlçesi’nde meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden işçilerin ailelerini konuk etti. Bursa Kadın Kuruluşları Birliği, Bursa İş Sağlığı ve Güvenliği Derneği ile Uludağ Üniversitesi Güçlendirme Vakfı işbirliğiyle düzenlenen organizasyonla Bursa’ya gelen Somalı konuklar bir otele yerleşti. 3 gün boyunca Bursa’da kalacak olan 54 kadın ve çocuğu ilk ziyaret eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey oldu.

Ailelere başsağlığı dileklerinde bulunan Başkan Mustafa Bozbey, “Acınızı paylaşıyoruz. Gerçekten hepimizin yüreği dağlandı. Ama Nilüfer Belediyesi olarak biz her zaman sizinle omuz omuza olmaya hazırız. Bursa Kadın Kuruluşları Birliği’ne sizi bizimle buluşturduğu için teşekkür ediyorum. Bundan sonrada bir ihtiyacınız olduğunda bizi ilgilendiren konularda birliğimiz aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz” dedi.
Başkan Bozbey, daha sonra çocuklara çeşitli hediyeler verirken, hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Konuklar daha sonra Gölyazı’ya giderek burada gezme ve dinlenme imkanı buldu. Nilüfer Belediyesi’nin Karaman Mahallesi Pazar Alanı’nda düzenlediği açık hava sinemasına da katılan aileler Düğün Dernek filmini izleyerek keyifli vakit geçirdi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildi
SIRADAKİ HABER