HaberlerGündemSoma'da ilk buruk geçen bayram namazı

Soma'da ilk buruk geçen bayram namazı

Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs’tan bu yana tarifsiz acıların hüküm sürdüğü Soma’da vatandaşlar bayram namazını ve sevincini buruk yaşadı.

Soma'da ilk buruk geçen bayram namazı
Manisa'nın Soma ilçesinde 13 Mayıs’tan bu yana tarifsiz acıların hüküm sürdüğü Soma’da vatandaşlar bayram namazını ve sevincini buruk yaşadı.

Sabahın erken saatlerinde 7’den 70’e binlerce Somalı bayram namazı için camilere akın etti. Soma’nın merkez camisi Parkaltı Ulu Camii'nde cemaat dışarıya taştı. Dualarda Somalı maden şehitleri unutulmadı. Bayram namazının ardından edilen duada, "Gerektiği şekilde bayramı kutlayamıyor, sevinemiyoruz. Çocuklarımızın başını okşayamıyoruz, okşayamayacağız çünkü mahallemizde bir yetim var, bir maden şehidinin çocuğu var. Onlar etkilenmesin diye belki bu şekilde davranacağız. Bir ay boyunca camilerimizde okumuş olduğumuz hatmi şerifler, mukabelelerin sevabını bütün maden şehitlerinin ruhlarına hediye eyledik sen kabul eyle, onları cennetinin en güzel makamlarında misafir eyle." ifadeleri kullanıldı.

Soma Müftüsü Mehmet Karatuğ yaptığı açıklamada, maden şehitlerinin acısını iki buçuk aydır yaşadıklarını belirterek sözlerini şöyle sürdürdü: "Onların halini düşündükçe biz olumsuz etkileniyoruz. Onların yanında olmaya çalıştık, dualarımızla, ihtiyaçlarını gidermekle, yaralarını tespit edip sarmakla yanlarında olmaya çalıştık. Sadece bu değil Gazze’deki kardeşlerimizin de acılarını paylaşıyoruz. Zulümden, savaştan kurtulmalarını bekliyoruz. Atılması gereken adımlar neyse yapılmasını bekliyoruz. Bu vesileyle bütün Soma halkımızın ve İslam aleminin bayramlarını tebrik ediyoruz. Bayramın huzura katkı sağlamasını, insanların hidayetine vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyoruz. Bayramınız mübarek olsun, yarınlarımız bugünlerden daha mutlu umutlu olsun inşallah."

İLGİLİ HABERLER

Birbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiBirbirlerini bıçakladıkları iddia edilen karı-koca hayatını kaybettiSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduSiirt Valisi Hacıbektaşoğlu il genelinde incelemelerde bulunduTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 168 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiİstanbul'da beklenen kar yağışı başladıİstanbul'da beklenen kar yağışı başladı28 Şubat mağdurlarından Zekiye Yağmurcu vefat etti28 Şubat mağdurlarından Zekiye Yağmurcu vefat etti
SIRADAKİ HABER