HaberlerGündemSokakta Satranç Var

Sokakta Satranç Var

İzmit Belediyesi tarafından çocuklara satrancı sevdirmek amacıyla Cumhuriyet Çocuk Parkında satranç etkinliği düzenlendi.

Sokakta Satranç Var
İzmit Belediyesi tarafından çocuklara satrancı sevdirmek amacıyla Cumhuriyet Çocuk Parkında satranç etkinliği düzenlendi.

Cumhuriyet Çocuk Parkında düzenlenen bahçe satrancı etkinliğine 10 yaş altı ve 10 yaş üstü olmak üzere 2 gruptan 12 kişi katıldı. Büyük bir çekişme içinde geçen turnuvayı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da takip etti. 10 yaş altında birinciliği Servet Özdemir, ikinciliği Arda Ünal, üçüncülüğü de Mehmet Eren Bayraktar elde ederken 10 yaş üstünde ise Hamza Kaçar birinci, Irmak Yüceak ikinci, Ahmet Talha Arıcı da üçüncü oldu. Başkan Doğan dereceye girenleri kutlayarak ödüllerini verdi. Doğan, satrancın yaygınlaşması için İzmit’te satranç okulları açtıklarını ve yüzlerce çocuğun bu okullarda eğitim gördüğünü söyledi.

İLGİLİ HABERLER

​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldı​Mardin’de Filistin yararına “Hayır Çarşısı” açıldıDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturDoğu Türkistanlılar: Olimpiyatların Çin'de düzenlenmesi insanlığa karşı işlenen bir suçturGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus YazgilGüzel ahlak timsali Şehid Abdulkuddus Yazgil​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldı
SIRADAKİ HABER