HaberlerGündemSokakta kalan kadın ve çocukları eve yerleştirildi

Sokakta kalan kadın ve çocukları eve yerleştirildi

Gaziantep'te kirasını ödeyemediği gerekçesiyle ev sahibi tarafından 2 çocuğuyla sokağa atılan ve parkta kalan kadın, kendisi için kiralanan eve yerleştirildi.

Sokakta kalan kadın ve çocukları eve yerleştirildi

Şahinbey ilçesi Malazgirt Mahallesindeki kiralık evlerinde 2 çocuğuyla yaşayan ve bir süre önce eşinin terk ettiği Cennet Çoban'ın (33) kirasını ödeyemediği gerekçesiyle evden çıkartıldığı öne sürüldü.

Çocuklarıyla sokakta kalan Çoban'ı gören mahalle sakinleri, Büyükşehir Belediyesi Kadın, Aile, Eğitim ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gönül Köprüsü yetkililerine bilgi verdi.

Mahalle sakinlerinin Büyükşehir Belediyesi ekipleriyle irtibat kurması üzerine bölgeye gelen yetkililer aile hakkında bilgi aldı. Ardından yetkililer, aileyi aynı mahallede hazırladıkları ve bakımını üstlendikleri bir eve yerleştirdi.

Çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya kaldıklarını belirten Çoban, “Komşularım beni sokakta eşyalarla görünce belediyeyi aradı. Sağ olsun belediye bize yetişti. Bizi hazırladıkları eve yerleştirdiler.” dedi.

Ailenin ihtiyaçları karşılanmaya devam edecek

Gönül Köprüsü biriminde saha çalışanı olarak görev yapan Yonca Rahanlı ise Çoban'a ve çocuklarına ulaştıklarında eşyalarla beraber parkta olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Birkaç parça eşyası vardı, onları eve getirdik. Evde eksik olan kanepe, beyaz eşyayı temin ediyoruz. Evin elektriğini, suyunu ve doğal gazını açtırdık. Ailemizin market ihtiyacını karşıladık. O gün sahip çıkmasaydık iki çocuğuyla bir anne sokakta ne yapabilirdi? Bundan sonra da ailemizin ihtiyaçlarını karşılayacağız.”

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER