HaberlerGündemSokak kedileri için “kaputa vurun, hayat kurtarın” sloganıyla kamu spotu çekildi

Sokak kedileri için “kaputa vurun, hayat kurtarın” sloganıyla kamu spotu çekildi

Mardin’in Derik ilçesinde, ısınmak için araçların motor bölümüne giren kedilere dikkat çekmek için “Haydi siz de kaputa vurun, hayat kurtarın” sloganıyla kamu spotu çekildi.

Sokak kedileri için “kaputa vurun, hayat kurtarın” sloganıyla kamu spotu çekildi

Kendi imkânlarıyla yaptığı yürüteç ve protezlerle bugüne kadar 600 hayvanın yürümesine vesile olan Hasan Kızıl ile 2 metre 51 santimetrelik boyu, 27.5 santimetre uzunluğundaki elleri ve 36.5 santimetre uzunluğundaki ayaklarıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Sultan Kösen, özellikle kış aylarında ısınmak için girdikleri araçların motor bölümünde telef olan kedilere dikkat çekmek için çalışma başlattı.

Kösen ve Kızıl, kedilerin yaşadığı bu duruma dikkat çekmek “Haydi siz de kaputa vurun, hayat kurtarın” sloganıyla kamu spotu çekildi.

Kamu spotunda sürücülerin aracı çalıştırmadan önce kaputa vurmasının önemine dikkat çekiyor

Kamu spotunda konuşan Hasan Kızıl, “Bunu yapmanız için dünyanın en uzun insanı olmanıza gerek yok. Haydi, siz de kaputa vurun. Hayat kurtarın” diyerek sürücüleri uyarıyor.

Kamu spotuna Derik Belediyesi de destek verdi.

İLGİLİ HABERLER

Kocaeli'de pandemi sürecinde 38 bin kişiye adli ve idari işlem yapıldıKocaeli'de pandemi sürecinde 38 bin kişiye adli ve idari işlem yapıldıVali Osman Hacıbektaşoğlu muhtarlarla bir araya geldiVali Osman Hacıbektaşoğlu muhtarlarla bir araya geldi​Van'da "Gençlik Ofisi Protokolü" imza töreni düzenlendi​Van'da "Gençlik Ofisi Protokolü" imza töreni düzenlendi​SİSKİ Müdürlüğü 2020 yılı verilerini açıkladı​SİSKİ Müdürlüğü 2020 yılı verilerini açıkladıMalatya’da gümrük kaçağı cep telefonları ele geçirildiMalatya’da gümrük kaçağı cep telefonları ele geçirildi
SIRADAKİ HABER