HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasıyla tarihi mekan ve türbeler sessizliğe büründü

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla tarihi mekan ve türbeler sessizliğe büründü

Ülke genelinde cumartesi ve pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasıyla Bitlis'in Ahlat ilçesinde bulunan tarihi Selçuklu Meydan Mezarlığı, türbe ve kümbetler boram boş kaldı.

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla tarihi mekan ve türbeler sessizliğe büründü

Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Ahlat ilçesindeki tarihi Selçuklu Meydan Mezarlığı, harabeşehir, Abdurrahman Gazi türbesi ve kümbetler tarihinin en sessiz günlerinden birini daha yaşadı.

210 dönümlük alan üzerinde bulunan ve UNESCO geçici listesinde yer alan açık hava müzesi konumundaki Selçuklu Meydan Mezarlığı ve tarihi mekanlardaki sessizlik kuşların cıvıltısıyla bozuluyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER