HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasıyla tarihi mekan ve türbeler sessizliğe büründü

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla tarihi mekan ve türbeler sessizliğe büründü

Ülke genelinde cumartesi ve pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasıyla Bitlis'in Ahlat ilçesinde bulunan tarihi Selçuklu Meydan Mezarlığı, türbe ve kümbetler boram boş kaldı.

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla tarihi mekan ve türbeler sessizliğe büründü

Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Ahlat ilçesindeki tarihi Selçuklu Meydan Mezarlığı, harabeşehir, Abdurrahman Gazi türbesi ve kümbetler tarihinin en sessiz günlerinden birini daha yaşadı.

210 dönümlük alan üzerinde bulunan ve UNESCO geçici listesinde yer alan açık hava müzesi konumundaki Selçuklu Meydan Mezarlığı ve tarihi mekanlardaki sessizlik kuşların cıvıltısıyla bozuluyor.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıŞanlıurfa'da tüplü soba patladı: 2 ölü, 2 yaralıTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiTürkiye’de aşı yaptıranların sayısı 950 bini geçtiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiYoğun kar ve tipi nedeniyle oluşan elektrik arızası köylüler tarafından giderildiGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep olduGizli buzlanma Diyarbakır'ın birçok noktasında kazaya sebep oldu
SIRADAKİ HABER