HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasıyla tarihi mekan ve türbeler sessizliğe büründü

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla tarihi mekan ve türbeler sessizliğe büründü

Ülke genelinde cumartesi ve pazar günü sokağa çıkma kısıtlamasıyla Bitlis'in Ahlat ilçesinde bulunan tarihi Selçuklu Meydan Mezarlığı, türbe ve kümbetler boram boş kaldı.

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla tarihi mekan ve türbeler sessizliğe büründü

Her gün yüzlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Ahlat ilçesindeki tarihi Selçuklu Meydan Mezarlığı, harabeşehir, Abdurrahman Gazi türbesi ve kümbetler tarihinin en sessiz günlerinden birini daha yaşadı.

210 dönümlük alan üzerinde bulunan ve UNESCO geçici listesinde yer alan açık hava müzesi konumundaki Selçuklu Meydan Mezarlığı ve tarihi mekanlardaki sessizlik kuşların cıvıltısıyla bozuluyor.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER