HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasıyla Ankara bir kere daha sessizliğe büründü

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla Ankara bir kere daha sessizliğe büründü

Coronavirus tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle başkent Ankara'da sessizlik hâkim.

Sokağa çıkma kısıtlamasıyla Ankara bir kere daha sessizliğe büründü

30 Kasım 2020'de alınan yeni tedbirlere göre Türkiye geneli hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kararlaştırılmıştı.

Sokağa çıkma kısıtlamasının 2'nci haftasında, cuma günü saat 21.00'da başlayan kısıtlama pazartesi saat 05.00'te sona erecek.

Bu hafta da Türkiye genelinde olduğu gibi başkent Ankara'da da meydan, cadde ve sokaklarda sessizlik hâkim oldu.

Sessizliğe bürünen başkentte, polis ekipleri birçok noktada kontrol noktaları oluşturdu ve devriye gezdi.

Ekipler, sokağa çıkma kısıtlamasının dışında kalan kişiler haricinde kimsenin dışarıya çıkmasına izin vermiyor. Sessizliğe bürünen başkentin en işlek cadde, sokak ve meydanları kuş ve sokak hayvanlarına kaldı.

2 gün sürecek kısıtlama nedeniyle şehrin en işlek noktalarından olan Kızılay ile Ulus'ta yollar boş kalırken, sokağa çıkma kısıtlamasının ilk gününde vatandaşların genel itibariyle kısıtlamaya uydukları görüldü.

Kentin birçok noktasında kısıtlamanın etkileri hissedilirken ana yollar, sokaklar, caddeler, parklar ve en işlek bulvarlardaki hareketlilik yerini sükunete bıraktı. İran, Yüksel ve Arjantin Caddeleri ile Karanfil Sokak, Kızılay Meydanı, Ulus Meydanı, Güven Park, Genç Park, Seymenler Parkı ve tüm camiler sessizliğe büründü.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER