HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasının ikinci haftasında da Bitlis sessizliğe büründü

Sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci haftasında da Bitlis sessizliğe büründü

Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci haftasında da vatandaşların kurallara uyduğu görüldü.

Sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci haftasında da Bitlis sessizliğe büründü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Kasım'da gerçekleşen Kabine Toplantısı'nın ardından yeni tedbirler açıklamıştı.

Alınan tedbirlerde 81 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kararlaştırılmıştı. Hafta sonu başlayan sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci haftasında da cadde ve sokaklar boş kaldı.

Alınan kararın ardından İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine "Sokağa Çıkma Kısıtlamaları" konulu genelge gönderildi. Gönderilen genelgeye göre, cumartesi ve pazar günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek.

Kısıtlamanın ikinci haftasında da Türkiye'nin 81 ilinde olduğu gibi Bitlis'te de cadde ve sokaklar sessizliğe büründü.

Vadinin içinde bulunan 7 bin yıllık kadim kent Bitlis, tarihinin en sessiz günlerinden birini daha yaşıyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER