HaberlerGündem​Sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla Mersin sessizliğe büründü

​Sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla Mersin sessizliğe büründü

​Coronavirus tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ülke genelinde olduğu gibi Mersin'de de sıkı tedbirlerle uygulanıyor.

​Sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla Mersin sessizliğe büründü

İçişleri Bakanlığı tarafından daha önce yayınlanan genelge kapsamında bugün saat 21.00 itibariyle başlayan sokağa çıkma kısıtlaması 8 Şubat Pazartesi saat 05.00'te sona erecek.

Kısıtlama kapsamında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında açık olacak. Fırın ve unlu mamul satış yerlerinde ise saat sınırlaması olmayacak.

Restoranlar sadece paket servis yapabilecek.

Vatandaşlar, ihtiyaçları için yürüme mesafesindeki kısıtlamadan muaf işletmelere gidebilecek.

Kısıtlamadan muaf olan vatandaşlar güzergâhlarının dışına çıkamayacak.

Kısmi izinden, 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altındakiler yararlanamayacak.

Şehirlerarası seyahatler sadece toplu ulaşım araçlarıyla yapılabilecek.

Sokağa çıkma kısıtlamasının başlamasıyla sıkı denetim yapan ekipler, çıkma muafiyeti ve geçerli mazereti olmayan vatandaşlara idari yaptırım uyguluyor.

Sokağa çıkma yasağına uymayanlara, 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun 282'nci maddesi uyarınca 3 bin 150 TL idari para cezası kesiliyor.  

İLGİLİ HABERLER

Dışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaDışişleri Bakanlığından Myanmar'daki şiddet olaylarına kınamaTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıTunceli'de sinema salonları 1 Nisan'a kadar kapalıMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremMalatya'da 3,8 büyüklüğünde depremİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyorİş yeri yanan esnaf yetkililerden yardım bekliyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor​Adıyaman'da mahalle bahçeleri kurulmaya devam ediyor
SIRADAKİ HABER