HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasında Malatya sessizliğe bütündü

Sokağa çıkma kısıtlamasında Malatya sessizliğe bütündü

​Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında dün gece başlanan 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında, Malatya’da sessizliğin hâkim olduğu görüldü.

Sokağa çıkma kısıtlamasında Malatya sessizliğe bütündü

Bir yılı aşkındır tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus (Covid-19) salgını nedeniyle Türkiye'de yaşanan vaka artışları, beraberinde yeni tedbirlerin alınmasına neden olmuştu.

Ülke geneli Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında alınan önlemler arasında yer alan hafta sonları sokağa çıkma kısıtlamasına yılbaşı tatili de etkendi.

Yılbaşı nedeniyle, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında, dün akşam saat 21.00'de başlayıp, pazartesi saat 05.00'de sona erecek 4 günlük sokağa çıkma yasağı ve 2021 yılının ilk günü cuma gününe denk geldi.

Birçok kentte, İl ve ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararda, cuma namazına gitmek isteyenlerin araç kullanmamak kaydıyla en yakın camiye gidebileceği belirtilmişti.

Bu minvalde tüm Türkiye’de olduğu gibi Malatya’da da halk, belirlenen kurallar çerçevesinde kendilerine yakın camilerde cuma namazını eda edip evlerine döndü.

Cuma namazı ve zaruri ihtiyaçlar dışında Malatyalıların sokağa çıkma kısıtlamasına uydukları ve bu nedenle cadde, sokaklar, park ve bahçelerin bomboş kaldığı gözlemlendi.  

İLGİLİ HABERLER

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıHafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'ncisi başladıAdalet Bakanı Gül, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadıAdalet Bakanı Gül, Özdağ, Uğuroğlu ve Hatipoğlu'na yapılan saldırıları kınadıİzmir'de 4.0 büyüklüğünde depremİzmir'de 4.0 büyüklüğünde deprem​Malatya'da karla kapanan 138 kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldı​Malatya'da karla kapanan 138 kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldıOtomobilden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandıOtomobilden hırsızlık yapan şüpheli tutuklandı
SIRADAKİ HABER