HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'ın tarihi çarşısı boş kaldı

Sokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'ın tarihi çarşısı boş kaldı

Coronavirus tedbirleri kapsamında bu hafta 7'ncisi uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında, Diyarbakır’ın en eski çarşılarından biri olan Yanık Çarşısı'nın (Çarşîya Şewitî) olduğu cadde sessizliğe büründü.

Sokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'ın tarihi çarşısı boş kaldı

İçişleri Bakanlığınca Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında kararlaştırılan 81 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'nci haftasında da ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Diyarbakır'ın da cadde ve sokakları boş kaldı.

Yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanlarından biri olan ve 400 iş yerinin bulunduğu tarihi Yanık Çarşısı sessizliğe büründü.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER