HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'ın tarihi çarşısı boş kaldı

Sokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'ın tarihi çarşısı boş kaldı

Coronavirus tedbirleri kapsamında bu hafta 7'ncisi uygulanan hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasında, Diyarbakır’ın en eski çarşılarından biri olan Yanık Çarşısı'nın (Çarşîya Şewitî) olduğu cadde sessizliğe büründü.

Sokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'ın tarihi çarşısı boş kaldı

İçişleri Bakanlığınca Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında kararlaştırılan 81 ilde hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasının 7'nci haftasında da ülkenin dört bir yanında olduğu gibi Diyarbakır'ın da cadde ve sokakları boş kaldı.

Yerli ve yabancı turistlerin gözde mekanlarından biri olan ve 400 iş yerinin bulunduğu tarihi Yanık Çarşısı sessizliğe büründü.

İLGİLİ HABERLER

Berberoğlu'nun "fezleke" itirazı reddedildiBerberoğlu'nun "fezleke" itirazı reddedildiİstanbul'da PKK operasyonu: 11 gözaltıİstanbul'da PKK operasyonu: 11 gözaltıDışişleri Bakanlığından Hollanda'ya tepkiDışişleri Bakanlığından Hollanda'ya tepkiBakan Kasapoğlu'nun Ağrı temasları akşam saatlerinde de devam ettiBakan Kasapoğlu'nun Ağrı temasları akşam saatlerinde de devam ettiDenizli’de restoranda yangın çıktı: 3 ölüDenizli’de restoranda yangın çıktı: 3 ölü
SIRADAKİ HABER