HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'da Cuma Namazı kılınabilecek

Sokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'da Cuma Namazı kılınabilecek

Diyarbakır İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararda, Cuma namazına gitmek isteyenlerin araç kullanmamak kaydıyla en yakın camiye gidilebileceği belirtti.

Sokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'da Cuma Namazı kılınabilecek

Diyarbakır Valisi Münir Karaoğlu başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Coronavirus salgını hakkında alınacak ek tedbirleri açıkladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı hatırlatılan açıklamada, kalabalıkların, kontrolsüz şekilde bir araya gelmesine neden olacak yılbaşı kutlamalarına izin verilmeyeceğine dikkat çekildi.

Açıklamanın devamında; Yenişehir, Ofis, Gevran ve Ekinciler Caddesi, İstasyon Meydanı, Dağkapı Meydanı gibi simgesel toplanma alanlarına yabancı tursitler dahil tüm girişlerin sınırlandırıldığı ifade edilirken 65 yaş üstü ve 20 yaş altı dahil herkesin ikamet ettikleri muhite araç kullanmaksızın en yakın camide Cuma namazını eda edilebileceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER