HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'da Cuma Namazı kılınabilecek

Sokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'da Cuma Namazı kılınabilecek

Diyarbakır İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararda, Cuma namazına gitmek isteyenlerin araç kullanmamak kaydıyla en yakın camiye gidilebileceği belirtti.

Sokağa çıkma kısıtlamasında Diyarbakır'da Cuma Namazı kılınabilecek

Diyarbakır Valisi Münir Karaoğlu başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Coronavirus salgını hakkında alınacak ek tedbirleri açıkladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından 31 Aralık 2020 Perşembe günü saat 21.00’den 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı hatırlatılan açıklamada, kalabalıkların, kontrolsüz şekilde bir araya gelmesine neden olacak yılbaşı kutlamalarına izin verilmeyeceğine dikkat çekildi.

Açıklamanın devamında; Yenişehir, Ofis, Gevran ve Ekinciler Caddesi, İstasyon Meydanı, Dağkapı Meydanı gibi simgesel toplanma alanlarına yabancı tursitler dahil tüm girişlerin sınırlandırıldığı ifade edilirken 65 yaş üstü ve 20 yaş altı dahil herkesin ikamet ettikleri muhite araç kullanmaksızın en yakın camide Cuma namazını eda edilebileceği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER