HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasında denetimler devam ediyor

Sokağa çıkma kısıtlamasında denetimler devam ediyor

Covid-19 salgını ile mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenlere idari işlem uygulanarak para cezası veriliyor.

Sokağa çıkma kısıtlamasında denetimler devam ediyor

Cuma günü saat 21.00’de başlayan ve 25 Ocak pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor.

Gaziantep’te sokağa çıkma kısıtlamasının ihlal edilmemesi için İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri tarafından kent genelinde denetimler aralıksız sürdürülüyor. Kısıtlamayı ihlal edenlere ise tutanak tutularak idari para cezası veriliyor.

Kent genelinde gerçekleştirilen denetimlerle ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, dün gerçekleştirilen denetimlerde sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri gerekçesiyle 173 kişiye para cezası verildiği bildirildi.

10 kişiye sosyal mesafeye uymadıkları ve maske takmadıkları, 2 kişiye de karantina hükümlerine aykırı davrandıkları gerekçesiyle para cezası verildiği belirtildi.

Denetimlerde, denetlenen 265 iş yerinde de herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadığı ifade edildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER