HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasında cuma namazı kılınabilecek

Sokağa çıkma kısıtlamasında cuma namazı kılınabilecek

Sokağa çıkma kısıtlamasında cuma namazı kılmak isteyen vatandaşlar, araç kullanmamak kaydıyla ikametlerine en yakın camiye giderek ibadet edebilecek.

Sokağa çıkma kısıtlamasında cuma namazı kılınabilecek

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında, bugün saat 21.00’den 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Birçok kentte, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararda, cuma namazına gitmek isteyenlerin araç kullanmamak kaydıyla en yakın camiye gidebileceği belirtildi.

Buna göre 65 yaş üstü ve 20 yaş altı dâhil herkes, araç kullanmaksızın ikamet ettikleri muhite en yakın camiye giderek cuma namazını eda edebilecek.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER