HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasında cuma namazı kılınabilecek

Sokağa çıkma kısıtlamasında cuma namazı kılınabilecek

Sokağa çıkma kısıtlamasında cuma namazı kılmak isteyen vatandaşlar, araç kullanmamak kaydıyla ikametlerine en yakın camiye giderek ibadet edebilecek.

Sokağa çıkma kısıtlamasında cuma namazı kılınabilecek

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen genelge kapsamında, bugün saat 21.00’den 4 Ocak 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

Birçok kentte, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararda, cuma namazına gitmek isteyenlerin araç kullanmamak kaydıyla en yakın camiye gidebileceği belirtildi.

Buna göre 65 yaş üstü ve 20 yaş altı dâhil herkes, araç kullanmaksızın ikamet ettikleri muhite en yakın camiye giderek cuma namazını eda edebilecek.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER