HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasında 38 bin 874 kişiye adli ve idari işlem yapıldı

Sokağa çıkma kısıtlamasında 38 bin 874 kişiye adli ve idari işlem yapıldı

​Coronavirus tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasında toplam 38 bin 874 kişiye adli ve idari işlem uygulandı.

Sokağa çıkma kısıtlamasında 38 bin 874 kişiye adli ve idari işlem yapıldı

Alınan karar gereği Türkiye genelinde 3'üncüsü gerçekleşen 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenlere yönelik idari işlem yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Hafta içi 21.00 ile 05.00, hafta sonu cuma akşamı saat 21.00’den pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlanmıştır. Üçüncüsünü uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlarımız büyük oranda uyum sağlamıştır. Kısıtlama kararına uymayan vatandaşlarımıza ise idari ya da adli işlem uygulanmıştır." denildi.

Açıklamanın devamında, belirtilen sokağa çıkma kısıtlaması süresince yasaklara uymayan toplam 38 bin 874 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapıldığı belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER