HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara para cezası verildi

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara para cezası verildi

Covid-19 pandemisi ile mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenlere idari işlem uygulanarak para cezası veriliyor.

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayanlara para cezası verildi

Covid-19 önlemleri kapsamında cuma günü saat 21.00’de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması 11 Ocak pazartesi günü saat 05.00’te sona erecek.

2 gün geçerli olan sokağa çıkma kısıtlaması devam ederken Gaziantep’te kısıtlamanın ihlal edilmemesi için İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekiplerince kent genelinde denetimler yapılıyor. Kısıtlamayı ihlal edenlere ise idari para cezası veriliyor.

Kent genelinde gerçekleştirilen denetimlerle ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, dün gerçekleştirilen denetimlerde sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettikleri gerekçesiyle 262 kişiye para cezası verildiği bildirildi.

Ayrıca kısıtlamadan önce gerçekleştirilen denetimlerde 150 kişiye sosyal mesafeye uymadıkları ve maske takmadıkları gerekçesiyle para cezası verildiği belirtildi.

Maske takma ve sosyal mesafe kuralını ilk kez ihlal ettikleri tespit edilen 38 kişinin ikaz edildiği ifade edilen açıklamada, denetimlerde 322 işyerinin denetlendiği belirtildi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER