HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 39 bin kişi hakkında işlem yapıldı

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 39 bin kişi hakkında işlem yapıldı

​İçişleri Bakanlığı, 7-14 Aralık'ta sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan kişiler hakkında adli ya da idari işlem yapıldığını açıkladı.

Sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan 39 bin kişi hakkında işlem yapıldı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Coronavirus'e karşı alınan tedbirler kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan toplam 39 bin 146 kişiye adli ya da idari işlem yapıldığını belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bu kapsamda; hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise Cuma akşamı saat 21.00’den Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlanmıştır. İkincisini uyguladığımız sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlarımız büyük oranda uyum sağlamıştır. Kısıtlama kararına uymayan vatandaşlarımıza ise idari ya da adli işlem uygulanmıştır.

7 Aralık Pazartesi gününden itibaren hafta içi saat 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 11 Aralık Cuma akşamı saat 21.00’den 14 Aralık Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlamasına uymayan toplam 39 bin 146 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır.

Uygullanan sokağa çıkma kısıtlamalarının rakamlara olumlu yansıdıüı belirtilen açıklamada, virüsün henüz bitmediği, rehavete kapılmadan, temizlik, maske ve mesafe başta olmak üzere diğer kurallara uyulması gerektiği kayadedildi.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER