HaberlerGündemSokağa çıkma kısıtlamalarını ihlal eden yaklaşık 30 bin kişiye işlem yapıldı

Sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlal eden yaklaşık 30 bin kişiye işlem yapıldı

​İçişleri Bakanlığı, hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlal eden kişi sayısını açıkladı.

Sokağa çıkma kısıtlamalarını ihlal eden yaklaşık 30 bin kişiye işlem yapıldı

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 29 bin 48 kişiye adli ya da idari işlem yapıldığı bildirildi.

Açıklamada, hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu ise Cuma akşamı saat 21.00’den Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sokağa çıkma kısıtlandığı hatırlatıldı.

Sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşların büyük oranda uyum sağladığı belirtilen açıklamada, "Kısıtlama kararına uymayan vatandaşlarımıza ise idari ya da adli işlem uygulanmıştır. 8 Şubat Pazartesi gününden itibaren hafta içi 21.00 ila 05.00 saatleri arasında, hafta sonu 12 Şubat Cuma akşamı saat 21.00’de başlayıp 15 Şubat Pazartesi günü saat 05.00’e kadar süren sokağa çıkma kısıtlamalarına uymayan toplam 29 bin 48 kişiye 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu ve TCK’nın ilgili maddeleri kapsamında adli ya da idari işlem yapılmıştır." denildi.  

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER