HaberlerGündemSoğuklar etkisini sürdürüyor, Ağrı eksi 35'i gördü

Soğuklar etkisini sürdürüyor, Ağrı eksi 35'i gördü

Dondurucu soğukların etkili olduğu Doğu Anadolu Bölgesinde hayat olumsuz etkileniyor.

Soğuklar etkisini sürdürüyor, Ağrı eksi 35'i gördü

Soğukların etkili olduğu Ağrı'da hava sıcaklığı sıfırın altında eksi 35 dereceye kadar indi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde ise hava sıcaklığı sıfırın alında eksi 36 olarak ölçüldüğü belirtildi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, sıcaklıklar mevsim normallerinde seyredeceği, rüzgarın kuzeyden hafif, zaman zaman orta kuvvetli eseceği ifade edildi.

Açıklamada, gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı'da 35, Ardahan'da 28, Kars'ta 26, Erzurum'da 20, Iğdır'da 15, Erzincan'da 13 ve Tunceli'de 7 derece ölçüldü.

Gün içinde en yüksek sıcaklıkların Tunceli'de 5, Erzincan'da 0, sıfırın altında olmak üzere Iğdır'da 4, Ardahan'da 14, Kars'ta 9, Erzurum'da 8 ve Ağrı'da 19 derece olması bekleniyor.

Sabah ve gece saatlerinde kuvvetli buzlanma, don, sis ve pus olayı ile dik ve eğimli bölgelerde çığ tehlikesinin bulunduğu bölgede, vatandaşlarla yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması istendi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER