HaberlerGündemSoba gazından zehirlenip hayatını kaybeden çiftin çocuklarına yardım eli uzandı

Soba gazından zehirlenip hayatını kaybeden çiftin çocuklarına yardım eli uzandı

Batman’da geçtiğimiz hafta sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybeden Bereket ile eşi Hatice Atay’ın üç çocuğuna Valilik’ten yardım eli uzandı.

Soba gazından zehirlenip hayatını kaybeden çiftin çocuklarına yardım eli uzandı

Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 2 Ocak günü merkez Cumhuriyet Mahallesi 1509 Sokak No: 2 adresinde Bereket Atay’a ait konutta gece sobadan çıkan karbonmonoksit gazından dolayı hane reisi baba Bereket Atay ve eşi Hatice Atay’ın hayatını kaybettiği belirtildi.

Atay çiftin çocukları 11 yaşındaki Aslan, 9 yaşındaki Süleyman ve 7 yaşındaki Umut Atay’ın ayrı odada yatmalarından dolayı gazdan fazla etkilenmedikleri ve tedavileri sonrası taburcu edildikleri ifade edildi.

Açıklamada, “Meydana gelen bu müessif olaydan sonra yetim ve öksüz kalan çocukların devletin himayesine alınması konusunda anında çalışmalara başlanmıştır. Ancak babaanne Caize Atay torunlarını kendisinin bakacağını ve çocukların kendi velayeti altında bulunduğunu ifade etmesi üzerine 2009 doğumlu Aslan Atay ve 2011 doğumlu Süleyman Atay için 1962 doğumlu babaanne Caize Atay’a aylık 2 bin 250 TL Sosyal ve Ekonomik Destek ödenmesi yapılması kararlaştırılmıştır. Babaannelerinin yanında hayatlarını idame edecek üç çocuğumuz için eğitim öğretimleri boyunca her türlü desteğin verilmesine devam edilecektir.” denildi.

İLGİLİ HABERLER

Ege Denizi'nde 4 büyüklüğünde depremEge Denizi'nde 4 büyüklüğünde depremMeteoroloji'den kuvvetli buzlanma ve don uyarısıMeteoroloji'den kuvvetli buzlanma ve don uyarısıTürkiye'den Yunan Başpiskopos'a "İslam dini" tepkisiTürkiye'den Yunan Başpiskopos'a "İslam dini" tepkisiHafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdiHafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdiMeteorolojiden Bitlis için fırtına ve çığ uyarısıMeteorolojiden Bitlis için fırtına ve çığ uyarısı
SIRADAKİ HABER