HaberlerGündemSMA hastası Elif’e yardım kampanyası için başvuru yapılacak

SMA hastası Elif’e yardım kampanyası için başvuru yapılacak

SMA (Spinal Muskuler Atrofi) hastası 9 aylık Elif Tenha’nın ailesi, çocuklarının tedavisi için destek olunması amacıyla Batman Valisi Hulusi Şahin’i makamında ziyaret etti.

SMA hastası Elif’e yardım kampanyası için başvuru yapılacak

Ziyarette Vali Şahin’e kızlarının hastalığı hakkında bilgi veren Tenha ailesi, SMA hastalığının sinir sistemi ve iskelet kas sistemini etkileyen bir hastalık olduğunu ve tedavilerinin çok ağır ve yoğun masraf gerektiren bir tedavi olduğunu söyledi.

Bu tedavi için yaklaşık 2,4 milyon dolar masrafla yurt dışında gerçekleşebileceğini vurgulayan Tenha ailesi, durumlarını Vali Şahin’e iletti.

Vali Şahin, minik Elif’in tedavisi için yardım kampanyası düzenlenmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı nezdinde başvuruların yapılması için gerekli talimatın verileceğini ve alınacak izinden sonra kampanya başlatılacağını belirtti.

Görüşmenin ardından Şahin’e teşekkür eden anne ve baba, “Çocuğumuzun tedavisi için bizlere gösterdiği ilgi ve Elif kızımıza nefes olma gayretinden dolayı Sayın Valimize çok teşekkür ederiz. Allah razı olsun. İnşallah hep birlikte başaracağız.” dediler.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de silahlı saldırı: Bir ölü 2 yaralıMardin’de silahlı saldırı: Bir ölü 2 yaralıKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulunduKültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Demircan Midyat’ta ziyaretlerde bulunduİki şehidin annesi Meryem nine vefat ettiİki şehidin annesi Meryem nine vefat ettiBitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıBitlis'in bazı köy ve mezralarında ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldıŞırnak’ta FETÖ operasyonu: 8 gözaltıŞırnak’ta FETÖ operasyonu: 8 gözaltı
SIRADAKİ HABER