HaberlerGündemSiyonist işgal rejimi Filistinlilere ait tarım arazilerini işgal etmeyi sürdürüyor

Siyonist işgal rejimi Filistinlilere ait tarım arazilerini işgal etmeyi sürdürüyor

Siyonist rejime bağlı işgal ordusu ve siyonist yerleşimciler, buldozerlerle El-Ağvar’ın El-Farisiyye bölgesindeki Filistinlilere ait arazileri işgal etti.

Siyonist işgal rejimi Filistinlilere ait tarım arazilerini işgal etmeyi sürdürüyor

İşgal edilmiş Filistin toprakları üzerinde inşa edilen yasa dışı Yahudi yerleşim birimleriyle ilgili çalışmalar yapan Filistinli araştırmacı Arif Derağime, siyonist yerleşimcilerin, tarımsal projelerini uygulamak üzere Filistinlilere ait El-Farisiyye bölgesindeki arazileri işgal etmeye çalışıp buldozerlerle buraları yerle bir ettiğini belirtti.

Uluslararası kurumlar ve insan hakları örgütleri, El-Ağvar bölgesinde işgal ordusunun himayesinde hareket eden siyonist yerleşimcilerin, Filistinlileri hedef alan saldırılarının ve ihlallerinin zirai ve askerî açıdan stratejik öneme sahip bölgede yaşayanları göçe zorlayarak arazilerine el koymayı hedeflediğini bildiriyor.

Siyonist yerleşimcilerin saldırılarına göz yuman işgal ordusu, baskınlar sırasında siyonist yerleşimciler ile Filistinliler arasında çatışma çıkması halinde duruma müdahale ederek yerleşimcileri koruyor ve olay yerinden güvenli bir şekilde uzaklaşmalarını sağlıyor.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER