HaberlerGündemSiyer Yarışması'na katılan çocuklardan Peygamber Sevdalıları'na teşekkür

Siyer Yarışması'na katılan çocuklardan Peygamber Sevdalıları'na teşekkür

​Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "O'nu Oku O'nu Yaşa" temasıyla düzenlenen Siyer Yarışması'na katılan çocuklar, böyle bir organizasyonu tertipleyen Peygamber Sevdalıları Vakfı'na teşekkür ettiler.

Siyer Yarışması'na katılan çocuklardan Peygamber Sevdalıları'na teşekkür

Her yıl Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından 4 kategoride gerçekleştirilen "O'nu Oku O'nu Yaşa" temalı Siyer Yarışması bu sene salgın dolayısıyla ilk kez online olarak gerçekleştiriliyor.

Bugün birinci kategoride yer alan adayların katıldıkları yarışmaya yarın 2'nci, cumartesi günü 3'üncü ve pazar günü de 4'üncü kategori yarışmacıları katılım sağlayacak.

Geçtiğimiz hafta oluşan yoğunluktan dolayı bu haftaya ertelenen yarışmaya adaylar evlerinde bilgisayar, tablet veya akıllı telefon üzerinden katıldılar.

Hebun Aydın

Yarışmaya katılan adaylardan Hebun Aydın, "Yarışmaya Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmek için katıldım. Peygamberimizin hayatını camide öğrendim. Ayrıca ailemin desteğiyle de her gün çalışıyordum. Yarışmayı düzenleyenlere teşekkür ederim ve aynı zamanda katılımcıları da tebrik ediyorum." dedi.

Hüseyin Murtaza Adıyaman

"Camide Peygamberimizin hayatı anlatılmasaydı öğrenemezdim"

Camide öğrendiklerinin kendilerine olan faydalarından bahseden Hüseyin Murtaza Adıyaman "Yarışmaya anne-babamın desteğiyle katıldım. Peygamberimizin hayatını camide hocalarımız bizlere anlatıyordu. Camide bizlere anlatılmasaydı öğrenemez, yarışmanın hiçbir sorusunu cevaplayamazdım." ifadelerini kullandı.

Ebazer Taha Adıyaman

Yarışmayı düzenleyen Peygamber Sevdalıları Vakfı'na teşekkürlerini ileten Ebazer Taha Adıyaman ise "Siyer Yarışması'na kazanmak için değil, Peygamber Efendimizin hayatını öğrenmek için katıldım. Daha önce de bu yarışmalarda yer almıştım. Efendimizin hayatı hem camide anlatılıyor hem de kitabını okuyarak öğreniyoruz. Bu yarışmayı düzenleyen Peygamber Sevdalıları Vakfı'na çok teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER