HaberlerGündemSivas"ta “kanlı Çukur” Paneli

Sivas"ta “kanlı Çukur” Paneli

Büyük Birlik Partisi (BBP) Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasını araştırarak kitaplaştıran “Kanlı Çukur” kitabının yazarı Köksal Akpınar ve emekli Hava Albayı Mustafa Hacımustafaoğulları, Sivas’ta düzenlenen “Kanlı Çukur” konulu panele katıldı.

Sivas"ta “kanlı Çukur” Paneli
Büyük Birlik Partisi (BBP) Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasını araştırarak kitaplaştıran “Kanlı Çukur” kitabının yazarı Köksal Akpınar ve emekli Hava Albayı Mustafa Hacımustafaoğulları, Sivas’ta düzenlenen “Kanlı Çukur” konulu panele katıldı.

Sivas Belediye Nikah Salonu’nda düzenlenen panele BBP’liler yoğun ilgi gösterdi. Murat Çetintaş’ın moderatörlüğündeki panele konuşmacı olarak gazeteci-yazar Köksal Akpınar ve emekli Hava Albayı Mustafa Hacımustafaoğulları katıldı. İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan panelin açılış konuşmasını yapan Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, “Bu panelin böyle bir ortamda yapılıyor olmasını çok önemsiyorum. ‘Kanlı Çukur’ kitabını yazan çok değerli kardeşimiz gazeteci Köksal Akpınar beye ve değerli Albayımıza da bu panele katılımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Konuşmaların ardından panele geçildi. Panelde konuşan gazeteci-yazar Köksal Akpınar, “Kendisiyle yarım saat, ne bileyim bir çay içme faslı v.s bunların hiçbiri bana nasip olmadı. Ama bana olayı araştırmak nasip oldu. Bir anlamda çok seviniyorum, bir anlamda çok üzülüyorum. Üzüldüğüm nokta; Muhsin Yazıcıoğlu’nu çok yakından tanıma fırsatı bulamamış olmam. Bir yandan da seviniyorum. İyi ki onu çok yakından tanıyamamışım, çünkü o zaman objektifliğimi kaybederdim diye düşünüyorum. En azından ben kitabımı objektif bir biçimde kaleme aldım” dedi.

Akpınar, “Aslında tam anlamıyla soruşturma 24-25 aydır sürdürülüyor. Öyle söyleyebiliriz. Ve eğer bu soruşturma bu kadar uzun sürmemiş olsaydı, yani kısa bir şekilde devam etmiş olsaydı, soruşturma öyle zannediyorum ki savcılardan elindeki bir derinlemesine bulguya ulaşmamış olsaydı; çok net bir şekilde şunu söyleyebiliriz aslında. Dosyayı çok rahat bir şekilde kapatırlardı. Ama demek ki ellerinde çok önemli bulgular ve belgeler var ki, derinlemesine bir takım şeylere ulaştılar ki bu dosya bugün bu noktalara kadar geldi. Sonuçta dosya kapanmadı. Dosya kapandığı zaman bence herkesin oturup ağlaması gerekir. Dosya açıkken kimsenin de ağlamasına gerek yoktur diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Emekli Hava Albayı Mustafa Hacıosmanoğulları ise, “Aklımızın erdiğinden beri aynı Muhsin Başkan gibi bu ülkedeki karanlık dönemler, karanlık odaklar ve karanlık kişilere karşı mücadele etmekle hayatımız geçti. Ve Muhsin Başkan da karanlık odaklar, karanlık dönemler ve karanlık kişilerle mücadele eden gerçek bir Anadolu evladı olduğu için böyle bir suikasta mağdur kaldı” dedi.

Olayı duyduğu anda bunun suikast olduğuna karar verdiğini belirten Hacımustafaoğulları, “Bu ülkede yaşıyoruz ve o anda bu suikastı yapanların aynı şekilde suikastın arkasından bu suikastın delillerini yok etme, karartma yönünde gayretlerini sürdüreceklerini bildiğimden hemen Hava Kuvvetleri Arama Kurtarma Daire Başkanlığı’nda arama kurtarma uzmanı olarak çalışan arkadaşımı arayıp, derhal helikopterin muhtemelen düştüğü bölgede arama kurtarma faaliyetleri başlatmak üzere kendi gayretimizle bir niyet içerisine girdik. Neden bu suikastı yapanlar, bu suikastın ortaya çıkmaması için ki sonradan gördük bunların hepsini, bu süreci yaşadık, delilleri karartmak, delilleri yok etmek için her türlü melaneti yaptılar” diye konuştu.

Yaklaşık 2 saat süren panelin ardından konuşmacılar, dinleyicilerin sorularını yanıtladı.

İLGİLİ HABERLER

DAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıDAİŞ operasyonunda 3 zanlı tutuklandıSokağa çıkma kısıtlaması başladıSokağa çıkma kısıtlaması başladıDiyarbakır'da kar ile mücadele çalışmaları devam ediyorDiyarbakır'da kar ile mücadele çalışmaları devam ediyorDonarak şehit olan 120 Vanlı çocuk için program düzenlendiDonarak şehit olan 120 Vanlı çocuk için program düzenlendiTürkiye'de 149 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybettiTürkiye'de 149 kişi daha Covid-19 nedeniyle hayatını kaybetti
SIRADAKİ HABER