HaberlerGündemSivas'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu

Sivas'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıldönümü Sivas'ta coşkuyla kutlandı.

Sivas'ta 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusu
30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 92. yıldönümü Sivas'ta coşkuyla kutlandı.

Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan tören Vali Alim Barut'un, valilikte tebrikleri kabulü ile devam etti. Daha sonra tören 4 Eylül Sivas Kongresi'nin yapıldığı Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi'nin de bulunduğu İnönü Bulvarı'nda devam etti.
Buradaki törende; Vali Alim Barut, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Fatih Celaleddin Sağır ile Belediye Başkan Vekili Zekeriya Gülüm halkın bayramını kutladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından halk oyunları ekibi gösteri sundu. 30 Ağustos Bayramı kutlama programı geçit töreni ile sona erdi.
Vatandaşlar, resmigeçit törenine katılan askerleri alkışlayarak moral verdi. Ellerinde bayraklar taşıyan ve askeri kıyafet giyen çocuklar bayrama renk katarken vatandaşlarda tören geçişi yapan asker ve gazileri hem alkışladı hem de telefonla görüntülemek için çaba harcadı. Törene kamu kurum amirleri, askeri ve sivil erkân ile vatandaşlar katıldı. Geçit töreninde motorlu atv ile yer alan gazi Veysi Kalkan ilgi gördü.

ASKERLERİ GÖRÜNCE DUYGULANDI

Geçit töreninde askerin geçişi sırasında ağlayan bir genç kız dikkat çekti. Küçüklükten beri asker olmak istediğin fakat hayalini gerçekleştiremediğini belirten Zeynep Alkışla(18) askeri görünce duygulandığını anlattı.

İLGİLİ HABERLER

​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecek​Mescid-i Aksa maketi Kurban Bayramı'na kadar birçok ilde sergilenecekPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıPKK’nin katlettiği 30 köylü mezarları başında anıldıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardı
SIRADAKİ HABER