HaberlerGündemŞırnak"ta gazeteci kaçırıldı iddiası

Şırnak"ta gazeteci kaçırıldı iddiası

Şırnak’ın Cizre ilçesinde gazeteci Abit Dündar’ın kaçırılmasına yönelik girişim, Şırnak Gazeteciler Cemiyeti tarafından kınandı.

Şırnak"ta gazeteci kaçırıldı iddiası
Şırnak’ın Cizre ilçesinde gazeteci Abit Dündar’ın kaçırılmasına yönelik girişim, Şırnak Gazeteciler Cemiyeti tarafından kınandı.

Şırnak Gazeteciler Cemiyeti’nde yapılan açıklamaya, cemiyetin yönetim kurulu üyeleri ile Şırnak, Silopi ve Cizre ilçesinde görev yapan cemiyet üyeleri katıldı. Basın açıklamasını okuyan Şırnak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mesut Caner, gazeteci Abit Dündar’ın darp edilmesi ve kaçırılmaya teşebbüs edilmesi iddialarını sert bir dille kınadı.

    "KAÇIRILMA OLAYINI ŞİDDETLE KINIYORUZ"
    
    Başkan Mesut Caner açıklamasında şunları söyledi: "Şırnak’ın Cizre ilçesinde gazeteci Abit Dündar’a bayram arifesinde öldürme ve kaçırmaya yönelik yapılan girişimi Şırnak Gazeteciler Cemiyeti olarak şiddetle kınıyoruz. Meslektaşımıza yapılan bu çirkin saldırı tüm basın camiasına yapılmıştır. Basın halkın gözü ve kulağıdır. Halkın haber alma özgürlüğüne yapılan bu çirkin ve akıl almaz saldırı tekrar kınadığımızı belirterek yetkililerin saldırı arkasındaki perdeyi gün ışığına çıkarmasını istiyoruz. Darp edilen meslektaşımız Abit Dündar’a geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor ve böylesi elim olayların bir daha tekrarlanmamasını ümit ediyoruz."

    "FIRAT’IN ÖTESİNDEKİ KARANLIK ODAKLAR HALEN İŞ BAŞINDA"

    Gazeteci Abit Dündar’ın ağabeyi Ferhan Dündar, 90 yıllarda karanlık güçlerin JİTEM’in yerli işbirlikçilerinin faili meçhul cinayetler ile bölgeyi kaosa sürüklediğini belirterek "Maalesef mevcut hükümetin illegal oluşumların üzerine gittiği bir dönemde Fırat’ın ötesinde halen bu karanlık odakların üzerine gitmemesi, bunlara daha da cesaret kazandırmıştır ve yeniden ortaya çıkmasına ve hortlamasına zemin hazırlamıştır. Eğer mevcut hükümet veya devletin ilgili birimleri bu oluşumların üzerine gitmezse bunları daha da azgınlaştıracağı gibi devletin bunları kabul etmesi demektir." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Karaismailoğlu Adıyaman'da köprülü kavşak açılışına katıldıBakan Karaismailoğlu Adıyaman'da köprülü kavşak açılışına katıldıYarıyıl tatilini fırsata çevirerek çocuklara İslam'ı anlatalımYarıyıl tatilini fırsata çevirerek çocuklara İslam'ı anlatalımSağlık çalışanının darp edilmesine tepkiSağlık çalışanının darp edilmesine tepkiMalatya'da tarihi eser niteliği taşıyan 3 tablo ele geçirildiMalatya'da tarihi eser niteliği taşıyan 3 tablo ele geçirildiVali Baruş Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde incelemelerde bulunduVali Baruş Şehit Mehmet Kılınç Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde incelemelerde bulundu
SIRADAKİ HABER