HaberlerGündemŞırnaklılar paketten memnun ama yeterli bulmadı

Şırnaklılar paketten memnun ama yeterli bulmadı

Şırnak’ta vatandaşlar Başbakan’ın açıkladığı demokratikleşme paketinden memnun olduklarını ama yeterli bulmadıklarını ifade etti.

Şırnaklılar paketten memnun ama yeterli bulmadı
Şırnak’ta vatandaşlar Başbakan’ın açıkladığı demokratikleşme paketinden memnun olduklarını ama yeterli bulmadıklarını ifade etti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün açıklanan demokratikleşme paketi sebebiyle bütün Türkiye gibi Şırnaklılar da merakla televizyon ekranlarına kilitlendi. Başbakan’ın canlı olarak açıkladığı paketi dinleyen Şırnaklılar, paketten memnun olduklarını ama yeterli bulmadıklarını ifade etti. Cizre Hak-Par İlçe Başkanı Serhan Seyitoğlu, pakette yer alan kamu kurumlarında başörtüsü yasağının kaldırılmasını memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

Başkan Seyitoğlu, “Hak ve Özgürlükler Partisi olarak seçim barajının tartışılmasına yönelik atılan adımı iyi karşıladık. Demokratikleşme adına seçim barajının kaldırılmasını istiyoruz. Oy alan her partinin Meclis'e girmesini istiyoruz. Köy isimlerinin de eski isimlerini alma konusunda yapılan yasanın kaldırılması bizi sevindirdi. Artık her köy ve beldenin eski Kürtçe ismini almasını istiyoruz. Kamu kuruluşlarında da başörtüsü yasağının kaldırılması bizi çok sevindirmiştir.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüTarihi Kumkapı Balıkçıları: Müsilaj sebebiyle satışlarımız yüzde 60 düştüMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıMardin Ovasında ikinci ürün olan mısır ekim mesaisi yüksek girdi maliyetlerinin gölgesinde başladıŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiŞehitler Kervanı Platformu Başkanı Çelik: Mursi, ABD ve Avrupa'nın talimatıyla şehid edildiMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandıMardin-Midyat bölünmüş yol yapımına başlandı
SIRADAKİ HABER