HaberlerGündemŞırnaklı anneler: HDP Kendi çocuklarını Avrupa’ya bizim çocukları dağa gönderiyor

Şırnaklı anneler: HDP Kendi çocuklarını Avrupa’ya bizim çocukları dağa gönderiyor

Evlatları PKK tarafından dağa kaçırılan Şırnaklı anneler eylemlerinin 18’inci haftasında, HDP’ye tepki göstererek, "Kendi çocuklarını Avrupa ülkelerine gönderiyorlar halkın ve bizim çocuklarımızın eline silah verip dağa gönderiyorlar." dedi.

Şırnaklı anneler: HDP Kendi çocuklarını Avrupa’ya bizim çocukları dağa gönderiyor

Evlatları PKK tarafından kaçırılan anneler her hafta perşembe günü yürüyüş düzenleyerek evlatlarını geri istiyor.

Şehit Üsteğmen Mehmet Esin Caddesi'nde bir araya gelen anneler, ellerinde çocuklarının resimleriyle sık sık "Kahrolsun PKK, tırnakçı HDP" sloganları attı.

Evlatlarının HDP aracılığıyla dağa kaçırıldığını dile getiren anneler yürüyüşünü HDP il binasına kadar sürdürdüler. İl Binası önünde de HDP’ye tepki gösteren anneler, evlatlarının geri verilmesini istedi.

5 yıl önce, 14 yaşındayken, dağa kaçırılan oğlu Doğan için eyleme katılan Hamdiye Arslan, HPD’lilerin çocuklarını Avrupa ülkelerine gönderdiğini halkın çocuklarını ise dağa gönderip silahı reva gördüğüne dikkat çekti.

7 yıl önce, 15 yaşındayken, kaçırılan oğlu Metin için HDP il binası önüne gelen Emine Üstek ise HDP’nin, çocukları PKK’ye verdiğini ifade ederek, "Hayatta olduğum sürece oğlumu alana kadar burada olacağım. Allah hakkımızı bunlarına bırakmasın. Artık yeter! Evlatlarımız çocuktur, 14 yaşındadır, bize geri versinler." dedi.

Arslan, çocuğunu alana kadar eylemlerini sürdüreceğini söyledi.

Nadire Güngör de 18 haftadır eyleme katıldıklarını ifade ederek, "Gençlerimiz evlerine gelene kadar eylemimizi sürdüreceğiz." diye konuştu. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiCumhurbaşkanı Erdoğan, Dış Politika Değerlendirme Toplantısına başkanlık ettiTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıTürkiye gemisi Nijerya açıklarında kaçırıldıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak’ta birçok bölgeye girişler bir yıl süreyle yasaklandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıŞırnak İl Milli Eğitim Müdürü Nazan Şener asaleten atandıİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepkiİletişim Başkanı Altun’tan “militan” söylemine tepki
SIRADAKİ HABER