HaberlerGündemŞırnak Valisi Pehlivan göçükten kurtarılan işçileri hastanede ziyaret etti

Şırnak Valisi Pehlivan göçükten kurtarılan işçileri hastanede ziyaret etti

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Silopi ilçesi Cudi Dağı bölgesindeki maden ocağında meydana gelen göçükten kurtarılan 2 işçiyi ziyaret ederken, göçük altında kalan bir işçinin de arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Şırnak Valisi Pehlivan göçükten kurtarılan işçileri hastanede ziyaret etti

Görümlü Beldesi Rutke Kurat Tepe mevkiinde bulunan kömür çıkarma sahasında şev ve basamaklandırma çalışmaları sırasında sabah saatlerinde göçük meydana gelmişti.

AFAD, UMKE ve İtfaiye ekiplerince tarafından başlatılan arama kurtarma çalışmalarında Ferhat Oral ile Ahmet Mete yaralı olarak kurtarılırken, göçük altında kalan İbrahim Aşkın için aram kurtarma çalışmaları gün boyu devam ediyor.

Vali Ali Hamza Pehlivan, 23’üncü Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral İdris Acartürk, İl Emniyet Müdürü Mustafa Emre Başbuğ ve İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Mustafa Çobanoğlu ile birlikte helikopterle göçük alanına giderek göçük altında kalan işçi Aşkın için devam eden arama kurtarma çalışmalarını takip etti.

Ardından Silopi Devlet Hastanesine geçen Vali Pehlivan, yaralı Oral ile Mete’yi ziyaret edip geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Tedavi süreçleri ile ilgili doktorlardan bilgi alan Pehlivan, yaralıların durumunu iyi olduğunu belirtirken göçük altında kalan işçi Aşkın için arama kurtarma çalışmalarını devam ettiğini ve süreci takip ettiğini söyledi.

İLGİLİ HABERLER

Van'da bir PKK mensubu teslim olduVan'da bir PKK mensubu teslim olduÇeşitli suçlardan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandıÇeşitli suçlardan 15 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandıPeçe takan kadını uçaktan indirmeye çalıştılarPeçe takan kadını uçaktan indirmeye çalıştılarTürkiye'de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 25 bini aştı Türkiye'de Covid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 25 bini aştıDiyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Danimarka'daki cami saldırısına tepkiDiyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Danimarka'daki cami saldırısına tepki
SIRADAKİ HABER