HaberlerGündemŞırnak'ta Z-Kütüphane'nin açılışı gerçekleştirildi

Şırnak'ta Z-Kütüphane'nin açılışı gerçekleştirildi

Silopi ilçesine gelerek bir takım ziyaret ve açılışlara katılan Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Z-Kütüphane'nin açılışını gerçekleştirerek yapımı devam eden hizmetleri yerinde inceledi.

Şırnak'ta Z-Kütüphane'nin açılışı gerçekleştirildi

Vali Ali Hamza Pehlivan ve beraberindeki heyet, ilk olarak ilçe esnafı ve halkını ziyaret ederek Covid-19 salgınında gösterilen başarıyı korumak için tedbirlere uyma uyarısı yaptı. Müşteri kabulüne başlayan esnafa gösterdiği sabırdan dolayı teşekkür etti.

Ardından Görümlü Belde Belediye Başkanı Ruşen Tellioğlu ve hayırsever iş adamları tarafından Şehit Üsteğmen İlkokulu, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü Kapalı Spor Salonundaki 'Z Kütüphane' açılışlarına katılan Pehlivan, iş adamlarına plaket vererek teşekkürlerini iletti.

Açılışın ardından Pehlivan ve beraberindekiler, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde kendisini bekleyen çiftçilerle bir araya geldi. Burada İlçe Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Osmanoğlu çiftçilere yönelik yapılan proje hakkında bilgi sundu.

Vali Ali Hamza Pehlivan "GAP ile Tekno Yayla Projesi" kapsamında hayvancılıkla uğraşan çiftçilere teknik makine takdim etti.

Bölgesel Amatör Lig'de müsabakalara hazırlanan 1960 Silopi Spor oyuncuları ve yönetim kurulu ile bir araya gelen Vali Pehlivan, her türlü desteği kendilerine vereceklerini ve bu konuda her zaman sporcuların yanında olduğunu belirtti.

Son olarak Silopi ilçesine bağlı Kavallı köyünde yapımı tamamlanan doğal gaz tesisine gelen Pehlivan, bilgi aldıktan sonra ilk açılışı gerçekleştirdi.

Burada konuşma yapan Vali Pehlivan, "2018 yılında basınç azaltma merkezi Şırnak il merkezinde kuruldu. Cizre ilçemizde, İdil ilçemizde ve bu şekilde Silopi ilçemizde basınç azaltma merkezimiz kurulmuş bulunmaktadır. Şehrimizde, ilçemizde doğalgaz akışını sağlayacağız. Bugün itibariyle startın hep birlikte vermiş oluyoruz." ifadelerini kullandı.

AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik ise, "Gerçekten hayaldi gerçek oldu, hep Şırnak'ta da bir gün doğalgaz olacak mı derdik. Bugün Şırnak'ta Cizre, İdil'de olduğu gibi ve Silopi'de de doğalgaz çalışmalarına başladık. Allah'ıma binlerce kez şükürler olsun." dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER