HaberlerGündemŞırnak’ta ulaşıma kapanan 17 köy yolunu açma çalışmaları devam ediyor

Şırnak’ta ulaşıma kapanan 17 köy yolunu açma çalışmaları devam ediyor

Şırnak’ta dün gece etkili olan kar yağışı, kent merkezi ve ilçelerine bağlı 17 köy ile 6 mezra yolunun ulaşıma kapanmasına neden oldu.

Şırnak’ta ulaşıma kapanan 17 köy yolunu açma çalışmaları devam ediyor

İl Özel İdare ekipleri, hayatı olumsuz etkileyen yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan yolları açma çalışmalarına devam ediyor.

Dün geceden beri kent merkezi ile ilçe ve köylerinde etkisini sürdüren yoğun kar, il merkezinde 15 santimetreye, kırsal kesimlerde ise 30 santimetreye ulaştı.

Kent merkezine bağlı Günayçam, Beytüşebbap’a bağlı Çığlıca, Mezra, Dağaltı, Gökçe, Ilıcak, Ceviz Ağacı, Beşağaç, Bölücek, Güneyyaka, Bolağaç, Pirinçli, Boğazören, Akçayol, Ballı, Uludere ilçesine bağlı Dağdibi ile Gülyazı köyleri olmak üzere 131 kilometre yol ulaşıma kapandı.

Kent merkezinde belediye ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması yaparken, İl Özel İdare ve Karayolları ekipleri de kapanan köy ve mezra yollarını ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağışına hazırlıksız yakalanan bazı sürücülerin yolda kalarak ilerlemekte zorluk çektiği görüldü.

Meteoroloji 15’inci Bölge Müdürlüğü Diyarbakır Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi, yoğun kar yağışlarının oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, buzlanma, kuvvetli rüzgârla birlikte tipi, don ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olma uyarısında bulundu.

Kar yağışının, yarın akşam saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

İLGİLİ HABERLER

Bakan Kasapoğlu'nun Ağrı temasları akşam saatlerinde de devam ettiBakan Kasapoğlu'nun Ağrı temasları akşam saatlerinde de devam ettiDenizli’de restoranda yangın çıktı: 3 ölüDenizli’de restoranda yangın çıktı: 3 ölüHakkâri'de 100 litre asit anhidrit maddesi ele geçirildiHakkâri'de 100 litre asit anhidrit maddesi ele geçirildiCan salı içerisinde ölüme itilen 31 düzensiz göçmen kurtarıldıCan salı içerisinde ölüme itilen 31 düzensiz göçmen kurtarıldıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamaları ve operasyonlarda 43 kişi yakalandıBalıkesir'de yapılan asayiş uygulamaları ve operasyonlarda 43 kişi yakalandı
SIRADAKİ HABER