HaberlerGündemŞırnak’ta İl Pandemi Kurulu toplantısı yapıldı

Şırnak’ta İl Pandemi Kurulu toplantısı yapıldı

Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan başkanlığında gerçekleştirilen İl Pandemi Kurulu toplantısında, Covid-19 ile mücadelede gelinen aşama ve yılbaşına yönelik olarak alınacak tedbirler değerlendirildi.

Şırnak’ta İl Pandemi Kurulu toplantısı yapıldı

Toplantıya; Vali Yardımcısı Tunahan Efendioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Tamer Bilacan, İl Emniyet Müdür Vekili İbrahim Çıldır, İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. İsmail Başıbüyük ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Şahin katılırken, Belediye Başkan Vekili Bahar Cavlak, Şırnak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Emin Erkan, Kaymakamlar, kurum müdürleri ve meslek odaları temsilcileri de video konferans sistemi üzerinden iştirak etti.

Hafta sonu günleri ve hafta içi 21.00 - 05.00 saatleri arasında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının olumlu sonuçlarının görülmeye başlandığını, vaka ve hastaneye başvuru sayılarının büyük ölçüde azaldığını belirten Vali Pehlivan, yılbaşına yönelik tedbirler kapsamında 31 Aralık Perşembe saat 21.00’da başlatıp 4 Ocak saat 05.00’a kadar sürecek olan sokağa çıkma kısıtlamasına riayet edilmesinin ve bu süre zarfında evlerde kesinlikle toplanılmamasının, yılbaşı partisi adı altında kesinlikle etkinlik düzenlenmemesinin çok önemli olduğunu, bu konuda İçişleri Bakanlığı Genelgeleri doğrultusunda İl Hıfzıssıhha Kurul Kararlarının alınarak ilgili birimler tarafından yakından takip edileceğini ifade etti.

İl Sağlık Müdürlüğü tarafından salgına karşı yürütülen çalışmalara ilişkin bilgilendirme sunumunun yapıldığı toplantıda, yılbaşında uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı ve hayata geçirilecek tedbirler ile yürütülecek çalışmalar hususunda değerlendirme ve bilgi alışverişlerinde bulunulduğu, muhtelif kararlar alındığı bildirildi. (İLKHA)

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER