HaberlerGündemŞırnak’ta aşı çalışması başladı

Şırnak’ta aşı çalışması başladı

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele için kullanılan CoronaVac aşısı Şırnak’ta sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

Şırnak’ta aşı çalışması başladı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca analizleri tamamlandıktan sonra "Acil Kullanım Onayı" verilen CoronaVac aşısının birinci dozu Şırnak’ta sağlık personellerine uygulanmaya başlandı.

Kentte Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde aşının ilk dozunu önce İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük uyguladı. Daha sonra sağlık personeline uygulanmaya başlandı.

Bakanlık tarafından kent merkezi ve ilçelerine yetecek adar aşının geldiğini ifade eden Başıbüyük, “Kadın ve Çocuk hastanemizde belirlenen aşılama polikniklerinde İl Sağlık Müdürlüğü ekibi olarak ilk aşımızı uyguladık. Bölgemize tüm sağlık personelimize uygulanacak şekilde ilimize gönderdi. Birkaç gün içerisinde bunu tamamlamayı düşünüyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Van'da İl Koordinasyon Kurulu 2021 yılı birinci dönem toplantısını gerçekleştirdiVan'da İl Koordinasyon Kurulu 2021 yılı birinci dönem toplantısını gerçekleştirdiKışın soğuğunda evlat nöbeti devam ediyorKışın soğuğunda evlat nöbeti devam ediyorElâzığ İl Sağlık Müdürlüğü Covid-19 aşı bilgilendirme masası kurduElâzığ İl Sağlık Müdürlüğü Covid-19 aşı bilgilendirme masası kurduAdıyaman'da kapalı köy yollarını açma çalışmaları devam ediyorAdıyaman'da kapalı köy yollarını açma çalışmaları devam ediyorKar yağışının ardından oluşan kartpostallık kareler havadan görüntülendiKar yağışının ardından oluşan kartpostallık kareler havadan görüntülendi
SIRADAKİ HABER