HaberlerGündemŞırnak’ta aşı çalışması başladı

Şırnak’ta aşı çalışması başladı

Yeni tip Coronavirus (Covid-19) salgınıyla mücadele için kullanılan CoronaVac aşısı Şırnak’ta sağlık çalışanlarına uygulanmaya başlandı.

Şırnak’ta aşı çalışması başladı

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunca analizleri tamamlandıktan sonra "Acil Kullanım Onayı" verilen CoronaVac aşısının birinci dozu Şırnak’ta sağlık personellerine uygulanmaya başlandı.

Kentte Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde aşının ilk dozunu önce İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük uyguladı. Daha sonra sağlık personeline uygulanmaya başlandı.

Bakanlık tarafından kent merkezi ve ilçelerine yetecek adar aşının geldiğini ifade eden Başıbüyük, “Kadın ve Çocuk hastanemizde belirlenen aşılama polikniklerinde İl Sağlık Müdürlüğü ekibi olarak ilk aşımızı uyguladık. Bölgemize tüm sağlık personelimize uygulanacak şekilde ilimize gönderdi. Birkaç gün içerisinde bunu tamamlamayı düşünüyoruz.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER