HaberlerGündem"Şirketler aile anayasaları sayesinde ayakta kalacak"

"Şirketler aile anayasaları sayesinde ayakta kalacak"

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’deki şirketlerin büyük bir bölümünün uzun ömürlü olmadığını belirterek "Şirketler aile anayasaları sayesinde sürdürülebilir bir büyüme yakalar." dedi.

"Şirketler aile anayasaları sayesinde ayakta kalacak"
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’deki şirketlerin büyük bir bölümünün uzun ömürlü olmadığını belirterek "Şirketler aile anayasaları sayesinde sürdürülebilir bir büyüme yakalar." dedi.

    Bursa’da yeni kurulan Genç Girişimci İş İnsanları Platformu üyeleri tarafından Plaza 16 Kongre ve Etkinlik Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katılan BTSO Başkanı İbrahim Burkay, girişimci iş insanlarına tavsiyelerde bulundu. Girişimcilik için insanın fiziksel değil, heyecan olarak genç olması gerektiğinin altını çizen Burkay, insanların hayallerinin peşinden gitmesinin, çalışmasının önemine değindi.

    "AİLE ANAYASASI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİĞİ SAĞLIYOR"

    Şirketler için aile anayasasının önemine işaret eden Burkay, şirketlerin ayakta olması için profesyonel destek alması gerektiğini belirtti. Burkay, şöyle konuştu: "Bu jenerasyon çok ciddi performans kazandı. Üretilenlerin yeni jenerasyona devredilmesini iyi planlamak lazım. Bu da tabi ki profesyonel destek almadan mümkün olmuyor. Aile ve şirketler içinde aile anayasalarını oluşturmak lazım. Özellikle BTSO Akademi Projesi kapsamında aile anayasası ve şirketlerdeki kurumsallaşma ile ilgili eğitimler yapmayı planlıyoruz. Biz toplum olarak bu konuya gereken önemi vermeliyiz."

    BTSO olarak genç girişimcileri, iş dünyası ile buluşturmak için önemli organizasyonlar yaptıklarını ifade eden Burkay, Tekno Cafe projesinden bahsetti. Burkay, "Türkiye’de ilk defa Tekno Cafe’yi Bursa’da kurmak istiyoruz. Farklı fikri olan gençler buraya gelsinler, iş adamlarına projelerini anlatsınlar. Teknoloji masaları oluşturalım. Bu proje, iş adamlarımız ve girişimciler için yararlı olacaktır. Gençler fikri ve projesini, teknoloji masalarında anlatsınlar." diye konuştu.

    Genç girişimciler ve yöneticilerin enerjisini ve dinamizmini ekonomiye daha fazla yansıtmak amacıyla oluşturulan Platformun Yöneticisi Mustafa Altın, girişimciler olarak Bursa’nın değerlerini ve potansiyelini artırmayı hedeflediklerini belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Türkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıTürkiye-İran-Afganistan Üçlü Toplantısı başladıKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduKovancılar Merkez Camii'nin temeline ilk kazma vurulduYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıYola çıkan kız çocuğunu araçların altında kalmaktan şehir içi şoförü kurtardıMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduMardin OSB çalışanlarına Covid-19 aşısı vurulduŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan TekinŞehadetinin 31'inci yıldönümünde Şehid Hasan Tekin
SIRADAKİ HABER