HaberlerGündemSincan Belediyesi"nin Seminerleri İlçe Sınırlarını Aştı

Sincan Belediyesi"nin Seminerleri İlçe Sınırlarını Aştı

Sincan Belediyesi, vatandaşın kişisel gelişimine katkı sağlamak için seminerler düzenlemeye devam ediyor.

Sincan Belediyesi"nin Seminerleri İlçe Sınırlarını Aştı
Sincan Belediyesi, vatandaşın kişisel gelişimine katkı sağlamak için seminerler düzenlemeye devam ediyor.

Sincan Belediyesi’nin kişisel gelişim seminerleri ilçe sınırlarını aştı. Her fırsatta ilçe sakinlerini bilinçlendirmek için seminerler düzenleyen Sincan Belediyesi bu kez Ankara İl Müftülüğünün isteği üzerine vaiz ve vaizelere iletişim becerileri semineri verdi. Müftülüğün düzenlediği aile irşat programı doğrultusunda her hafta sevgi evlerine giden vaiz ve vaizeler orada çocuklarla daha etkili bir iletişim sağlayabilmek için Sincan Belediyesinden seminer talebinde bulundu. Talebi geri çevirmeyen Sincan Belediyesi de iletişim becerileri ile ilgili katılımcıları drama yönetimini kullanarak bilgilendirdi. Oldukça verimli geçen seminerden ne yapacağını bilerek çıkan vaiz ve vaizelere, sevgi evlerinde nelerin yapılabileceği ile ilgili de bir program önerisinde bulunuldu. Seminerden memnun ayrılan vaiz ve vaizeler, seminerin tekrarlanmasını istedi.

Çocukla iletişimde çocuğun yaşı, cinsiyeti ve kişilik özelliklerinin oldukça önem taşıdığını belirten Emine Ekinci, çocuğu dinlemenin önem vermek ve değer vermekle eş anlamlı olduğunun altını çizdi. Ekinci, Değer verme ve görme duygusu, güven ortamı, yakınlık ve dayanışma duygusu, sorumluluk duygusu, zorluklarla mücadele ederek onların üstesinden gelmeyi öğrenme ve etkili iletişim için çok önemli olduğunu belirtti.

İLGİLİ HABERLER

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Elazığ'daki deprem konutları" paylaşımıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Elazığ'daki deprem konutları" paylaşımıHava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrediyorHava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyrediyorAdana'da iki adet AK-47 ele geçirildiAdana'da iki adet AK-47 ele geçirildiKaçak avcılık yapan 9 kişiye 192 bin TL ceza kesildiKaçak avcılık yapan 9 kişiye 192 bin TL ceza kesildiAdana'da uyuşturucu operasyonunda 39 kişi tutuklandıAdana'da uyuşturucu operasyonunda 39 kişi tutuklandı
SIRADAKİ HABER