HaberlerGündemSincan Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Mezunlarını Verdi

Sincan Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Mezunlarını Verdi

Sincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen hobi ve meslek edindirme kursları bu yılki mezunlarını verdi.

Sincan Belediyesi Meslek Edindirme Kursları Mezunlarını Verdi
Sincan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen hobi ve meslek edindirme kursları bu yılki mezunlarını verdi.

22 farklı branşta kurs alan 1200 kursiyeri daha mezun eden Sincan Belediyesi kursiyerleri yılsonu sergilerini açıyor. İlk olarak iğne oyası ve mefruşat sergisini açan mezunlar, öğrendiklerini Lale Meydanı Konferans Salonundaki fuaye alanında halkının beğenisine sundu. Hünerli ellerin hazırladığı birbirinden güzel el emeği göz nuru ürünler, sergiye katılanların takdirini topladı.

Serginin açılışı, Sincan Kaymakamı Ufuk Seçilmiş, Sincan Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Barın, Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Zihni Özdemir ve Sincanlıların katılımlarıyla gerçekleşti.

Kursiyerlerin yaptığı çalışmaların takdire şayan olduğunu belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “ Kursiyerlerimizin yaptığı çalışmalar göğsümüzü kabarttı. Uzun ve yorucu bir kurs döneminin ardından böyle bir sergide buluşmamız verilen emeğe değdiğinin en büyük delilidir. Bütün kursiyerlerimizi ve değerli öğretmenlerini tebrik ediyorum Sincan’ımız için sosyal ve kültürel faaliyetlerimiz artarak devam edecektir” dedi.

Lale Konferans Salonu’nda gerçekleşen sergiler, her salı değişerek farklı bir alanda kurs alan hünerli ellere devir olacak. Gelecek hafta seramik ve ebru sanatının yerini alacağı sergiye tüm halkı davet eden kursiyerler, ilgiden de oldukça memnun gözüküyor. 11 Haziranda ise engelli kursiyerlerin yerini alacağı sergi engelli kursiyerlerin gösterileriyle de farklı bir anlam kazanacak.

Hobi ve meslek edindirme kurslarına kayıtlar yıl boyunca devam ediyor. Sabah ve akşam olmak üzere pek çok alanda verilen kurslara kayıt için 444 4 762 numaralı telefondan bilgi alınabiliyor.

İLGİLİ HABERLER

Bir yıl önce milyonlarca lira harcanarak restore edilen çarşı için yıkım kararıBir yıl önce milyonlarca lira harcanarak restore edilen çarşı için yıkım kararıİslam'ı hedef alan Yunanistan Başpiskoposuna tepkiler devam ediyorİslam'ı hedef alan Yunanistan Başpiskoposuna tepkiler devam ediyorDışişleri Bakanı Çavuşoğlu bugün Brüksel'e gidiyorDışişleri Bakanı Çavuşoğlu bugün Brüksel'e gidiyorMeteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısıMeteorolojiden kuvvetli buzlanma ve don olayı uyarısıTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisiTürkiye'den Yunanistan'a "Azınlıklar" tepkisi
SIRADAKİ HABER