HaberlerGündemŞimşek Kardeşlerin Büyük Başarısı

Şimşek Kardeşlerin Büyük Başarısı

İzmir’de yapılan Kulüpler Taekwondo Şampiyonasında birinci olan Ömer Faruk Şimşek ile üçüncü olan Okan Şimşek’i, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy kutladı.

Şimşek Kardeşlerin Büyük Başarısı
İzmir’de yapılan Kulüpler Taekwondo Şampiyonasında birinci olan Ömer Faruk Şimşek ile üçüncü olan Okan Şimşek’i, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy kutladı.

Antrenör Abdullah Tortumlu yönetiminde İzmir’de yapılan Kulüpler Taekwondo Türkiye Şampiyonası’nda tatamiye çıkan Ömer Faruk Şimşek 58 kiloda büyük bir performans göstererek, karşısına çıkan beş rakibini de mağlup edip, Türkiye şampiyonu oldu ve altın madalya kazandı. Türkiye’nin Taekwondodaki en büyük tekmelerinden biri olan 74 kilodaki Okan Şimşek ise sakatlığı nedeniyle finale yükselme maçından çekildi ve bronz madalyada kaldı. İki sporcu da şimdiden Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenecek olan Taekwondo Türkiye Şampiyonası öncesinde favori olduklarını gösterdi. Türkiye Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen Kulüpler Türkiye şampiyonasında şampiyon olan 58 kilodaki Taekwondocu Ömer Faruk Şimşek ile üçüncü olan 74 kilodaki Okan Şimşek, Erzurum’un gurur kaynağı olurken, Antrenör Abdullah Tortumlu nezaretinde Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy’u ziyaret etti. Arısoy Antrenör Abdullah Tortumlu ile talebelerini başarılarından dolayı kutladı. Antrenör Abdullah Tortumlu, iki sporcusunun da hedefinin 2014 Avrupa Şampiyonası katılmak ve taekwondoda Avrupa’da kürsüye çıkmak olduğunu belirterek, desteklerinden dolayı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy’a teşekkür etti. Arısoy ise, hem Ömer Faruk Şimşek hem de Okan Şimşek’ten yeni zaferler beklediklerini ifade ederek, iki kardeş taekwondocuya şimdiden başarı dileğinde bulundu. Şimşek kardeşler ise, “Hedefimiz Avrupa’da şampiyonluk kürsüsüne çıkarak Türk bayrağını göndere çektirmek ve İstiklal Marşımızı okutmak” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Mardin’de husumetli aileler barıştırıldıMardin’de husumetli aileler barıştırıldıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıUyuşturucu ve hırsızlık operasyonlarında 20 şüpheli tutuklandıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıÇiftçilere sera naylonu dağıtımı yapıldıRamazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Ramazan orucunun niyeti nasıl olmalıdır sahur niyetin yerine geçer mi?Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyorCumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın toplanıyor
SIRADAKİ HABER