HaberlerGündemŞimşek enerjisiyle bütünleşen gülü müzeye bağışlamak istiyor

Şimşek enerjisiyle bütünleşen gülü müzeye bağışlamak istiyor

Batman’da basın sektöründe uzun yıllar faaliyet gösteren, şu anda Milli Eğitim Müdürlüğü basın biriminde çalışan Fazıl Sezer, 2014 yılında gittiği mezarlık ziyaretinde ilginç bir olayla karşılaştı.

Şimşek enerjisiyle bütünleşen gülü müzeye bağışlamak istiyor

Sezer, kış mevsiminde ziyaret ettiği mezarlık alanda yıldırım düşmesi sonucu bir dut ağacı ve gül fidanının isabet ettiğini fark etti. Dut ağacının büyük bölümü yanmışken gül fidanının tamamen yandığını ancak fidan dalında açmak için gün sayan gonca güle çarpan şimşeğin yüksek enerjisinden adeta erimeye yüz tutmuş bir duruma gelmiş olduğunu ancak yanmadığını gördü.

Bu durum karşısında şaşkınlığını kısa sürede atan Sezer, belki de dünyada eşi benzeri olmayacak bu gülü koruma altına almaya karar verdi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sezer, “Yıllar önce 2014 yılında Batman’da mezarlık ziyareti sırasında kış mevsiminde yıldırım düşmesi sonrası bir dut ağacının büyük bir bölümü yanmışken hemen yanı başında bulunan gül fidanının tamamen yandığını gördüm. Ancak fidan dalında açmak için belki de gün sayan gonca halindeki gülü yakmayıp yıldırım sonucu oluşan şimşeğin yüksek enerjisinden adeta minik gül erimeye yüz tutmuş bir duruma gelmiş olduğunu fark ettim. Gül fidanı yanmıştı ancak yanmış fidan dalındaki gül tanesi adeta erime noktasına gelmiş, fosilleşmiş diyebileceğimiz bir duruma gelmişti. Daha önce yıldırım düşmesi sonucu yanan kömürleşen ağaçları görmüştüm ama ilk kez minik bir gülü bu durumda gördüm. O an belki de dünyada bunun bir benzeri yok diye düşündüm ve bu gülü muhafaza altına aldım. Bu gülü herkesin görmesi için Batman Müzesinin ekolojik bölümüne bağışlamak istiyorum.” dedi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER