HaberlerGündemSimav'da kapanan üç belde birleşti, belediye hizmetleri devam ediyor

Simav'da kapanan üç belde birleşti, belediye hizmetleri devam ediyor

Kütahya’nın Simav ilçesinde, nüfusu 2 binin altında olduğundan dolayı köye dönüştürülen Demirciköy, Öreğler ve Çaysimav beldeleri, referandumla birleşerek Demirci ismini aldı. Birleşen beldelere aksatmadan hizmet götürdüklerini belirten Demirci Belediye Başkanı Turan Sümer, “Kapanan üç yer, yıllarca belediyelik olan beldelerdi. Buralardaki vatandaşlar, belediye hizmetlerine alışık olduklarından belediyeliğin gitmesine çok üzülmüşlerdi. Yapılan referandumla bu üç köy birleşme kararı alarak, Demir

Simav'da kapanan üç belde birleşti, belediye hizmetleri devam ediyor
Kütahya’nın Simav ilçesinde, nüfusu 2 binin altında olduğundan dolayı köye dönüştürülen Demirciköy, Öreğler ve Çaysimav beldeleri, referandumla birleşerek Demirci ismini aldı. Birleşen beldelere aksatmadan hizmet götürdüklerini belirten Demirci Belediye Başkanı Turan Sümer, “Kapanan üç yer, yıllarca belediyelik olan beldelerdi. Buralardaki vatandaşlar, belediye hizmetlerine alışık olduklarından belediyeliğin gitmesine çok üzülmüşlerdi. Yapılan referandumla bu üç köy birleşme kararı alarak, Demirci Belde Belediyesi olarak belediye hizmetlerini almaya devam ediyor.” dedi.

Her sabah bu beldelerde belediye memuru olarak görevli olan personelle biraraya geldiklerini belirten Başkan Sümer, “Karaca, Pazar, Öreğler ve Çaysimav olarak dört mahallemiz oluştu. Öreğler ve Çaysimav belediyeleri dönemindeki personelle çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hiçbir personeli işten çıkarmadık. Her sabah mesai başlarken bu mahallelerde bulunan personelle biraraya geliyor ve günlük yapılması gereken hizmetleri planlıyoruz. Hemen hemen her gün bu köylere giderek oraların sorunlarına yardımcı olmaya çalışıyorum.” şeklinde konuştu. Kapanan üç beldeden beş memur ve 12 işçinin işine devam ettiğini söyleyen Başkan Sümer, kapanan beldelerle birlikte dört kepçe, iki damperli kamyon, dört traktör, bir çöp aracı ve beş itfaiye aracına sahip olduklarını kaydederek, “Belediye hizmetlerine hiç aksatmadan, daha düzenli ve daha iyi bir şekilde devam ediyoruz.” dedi.

Başkan Sümer'le her sabah görüştükten sonra Öreğler Mahallesi'ndeki görevinin başına gittiğini belirten İdris Okur ise, “Başkanımızla biraraya geldikten sonra kapatılan beldemizin belediye binasına giderek vatandaşların işlerini görmeye çalışıyoruz. Vatandaşlar, belediyeye düşen her türlü işleri için bize ulaşıyorlar. Başkanımız da kapatılan beldemize gelerek, buradaki vatandaşların isteklerini dinliyor ve yardımcı olmaya çalışıyor.” dedi. Belediyenin sudan çöp toplama işlerine kadar her türlü hizmetinin düzenli bir şekilde devam ettiğini belirten Çaysimav Mahallesi'nin sorumlusu Süleyman Himmetoğlu da, “Belediyemiz kapandıktan sonra üç köy birleşerek, hizmetlerin devamını sağlandı. Elimizden geldiğince başkanımızla Çaysimav’a hizmet etmeye çalışıyoruz. Her sabah belediye başkanımızla toplantı yaptıktan sonra Çaysimav’a gelerek, burada işlerimizi düzenli bir şekilde aksatmamaya çalışıyoruz.” diye konuştu. Başkan Turan Sümer’in Öreğler’e gelerek vatandaşlara yardımcı olduğunu belirten Mustafa Altın ise, “Başkanımıza çok rahat ulaşıyoruz. Kendisi de buralara gelerek oturup bizleri dinliyor. Belediyelik bir iş oldu mu kendisi bizzat ilgileniyor.” dedi. Çaysimav’ın şu an için belediyelik işlerinde herhangi bir aksama olmadığını belirten Ahmet Büken de, “Turan Başkan, Çaysimav’a gelerek yardımcı olmaya çalışıyor. Şu an için belediyenin rutin işleri, aksama olmadan devam ediyor. Kendisine teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABERLER

​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacak​Gazze’de "Malatyalılar Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi" yapılacakHatalı sollama kaza getirdiHatalı sollama kaza getirdiDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıDiyarbakır'da Ezan-ı Muhammed-i'nin ilk okunuşunun 1399'uncu yıldönümü kutlandıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıElazığ'da dere ıslah çalışmaları yapıldıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandıİmam hatip öğrencileri TÜBİTAK yarışmasında Türkiye 2’nciliği kazandı
SIRADAKİ HABER