HaberlerGündemSilopi’de yaya geçitlerinde “kırmızı çizgi” etkinliği

Silopi’de yaya geçitlerinde “kırmızı çizgi” etkinliği

İçişleri Bakanlığınca yaya güvenliğini sağlamak amacıyla ülke genelinde eş zamanlı olarak düzenlenen “Yaya Önceliği Kırımızı Çizgimizdir” etkinliği, Şırnak’ın Silopi ilçesinde Kaymakam Can Kazım Kuruca ile öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Silopi’de yaya geçitlerinde “kırmızı çizgi” etkinliği

İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amirliği ile ilçe Jandarma Trafik ekiplerince Dörtyol mevkiinde “Yaya Önceliği Kırımızı Çizgimizdir” etkinliği düzenlendi.

Etkinliğe, Silopi Kaymakamı Can Kazım ile eşi Eda Kuruca ve öğrenciler katıldı. Kaymakam Kuruca, öğrencilere kırmızı düdük ve hediyeler vererek yaya geçidini kırmızıya boyadı.

Burada bir grup öğrenci, ellerinde "Yayalar kırmızı çizgimiz", "Yayayım bu yolda ben de varım" dövizleri taşıyarak sürücülere el broşürü dağıtarak farkındalık çalışması yaptı.

Ardından gazetecilere açıklamada bulunan Kaymakam Kuruca, yayaların kırmızı çizgi olduğunu belirterek, “Pandemi kurallarını göz önünde bulundurarak, yayalar kırmızı çizgimizdir diyerek yaya geçidini kırmızıya boyadık. Bundan sonraki süreçte bundan önce olduğu gibi 2020-2030 yılları içerisinde Bakanlığımızın hazırladığı plan çerçevesinde bugünkü rakamlarda yüzde 50 daha düşürmeyi planlıyoruz. 2050 yılı için genel hedef BM ve DSÖ örgütünün çizdiği hedef çerçevesinde sıfır can kaybı olacak inşallah. Bunu da hep birlikte göreceğimizi inanıyoruz.” diye konuştu.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER