HaberlerGündemSiirt Valisi, PKK'nin 1986 yılında katliam yaptığı Ulaştı köyünü ziyaret etti

Siirt Valisi, PKK'nin 1986 yılında katliam yaptığı Ulaştı köyünü ziyaret etti

PKK'nin 1986 yılında Ulaştı köyünde çocuk, yaşlı, kadın demeden katlettiği masum köylülerin ailelerini ziyaret eden Vali Hacıbektaşoğlu, PKK'nin sivillere yönelik gerçekleştirdiği saldırıların tarihe kara bir leke olarak geçtiğini kaydetti.

Siirt Valisi, PKK'nin 1986 yılında katliam yaptığı Ulaştı köyünü ziyaret etti

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, Baykan ilçesine bağlı Ulaştı köyünü ziyaret etti.

Vali Hacıbektaşoğlu, 1986 yılında PKK tarafından gerçekleştirilen hain saldırıda gelini ve 3 torunu katledilen, köyde uzun yıllar muhtarlık yapan ve bir süre önce de vefat eden Resul Hazar'ın ailesini ziyaret ederek başsağlığı diledi.

Hazar ailesine başsağlığı ve sabır dileyerek acılarını paylaşan Vali Hacıbektaşoğlu, PKK'nin 1986 yılında Ulaştı köyünde çoluk, çocuk, yaşlı, kadın demeden sivil vatandaşlara yönelik gerçekleştirdiği hain ve alçak saldırıların tarihe kara bir leke olarak geçtiğini söyledi.

Vali Hacıbektaşoğlu, "Terör örgütüyle kararlı mücadele azim ve kararlılıkla devam edecek. Bölgemizde gerçekleştirilen operasyonlar ile terör örgütüne ağır darbeler vurulmuştur. Yapılan kararlı mücadele ile bölgede huzur ve güven iklimi hâkim kılınmıştır." diye konuştu.

Hazar ailesi adına söz alan Cemal Hazar da ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek Vali Hacıbektaşoğlu ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Ziyaret, merhum Resul Hazar için okunan duanın ardından sona erdi.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER