HaberlerGündemSiirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu Covid-19 aşısı oldu

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu Covid-19 aşısı oldu

Siirt Valisi ve Belediye Başkan Vekili Osman Hacıbektaşoğlu, İl Emniyet Müdürü Saruhan Kızılay ve İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Uğur Ertekin, Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesine giderek ilk doz Coronavirus (Covid-19) aşısı yaptırdılar.

Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu Covid-19 aşısı oldu

Aşı sonrasında konuşan Vali Hacıbektaşoğlu, Siirt’te aşı çalışmalarının Sağlık Bakanlığı’nın belirlemiş olduğu aşı takvimi kapsamında yürütüldüğünü belirterek,  il genelinde şu ana kadar 5 bin 336 kişiye aşı yapıldığını söyledi.

Sırası gelen vatandaşların aşı yapmaları konusunda çağrıda bulunan Hacıbektaşoğlu, "Siirt il genelinde yürütülen aşılama çalışmalarının sorunsuz bir şekilde devam etmektedir. Vatandaşlarımız e-Nabız uygulamasındaki Covid-19 aşı durumu bilgilendirme özelliği sayesinde aşı için belirlenen öncelik grubunda olup olmadıklarını görebilirler. 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın aşılarını yaptırmak üzere Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS), ALO 182 ve Aile Sağlığı Merkezlerine başvurarak, aşılarını rahatlıkla yaptırabilirler. Tüm vatandaşlarımızın güven içerisinde aşı olmaları en büyük arzumuz ve temennimizdir." dedi.

Salgınla mücadelede maske, mesafe ve temizlik kurallarına ve kısıtlamalara mutlaka uyulması gerektiğini hatırlatan Hacıbektaşoğlu, salgın süresince büyük bir fedakârlık ve özveri ile çalışan sağlık çalışanlarına ve salgınla mücadelede alınan tedbirlere uyan tüm Siirtli vatandaşlara teşekkür etti.

Ülkemizde ve dünyada cereyan eden bu salgının en kısa sürede son bulmasını temennisinde bulunan Hacıbektaşoğlu, daha sonra İl Sağlık Müdürü Dr. Erol Emre Ömür ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Selahattin Vural’dan aşılama çalışmaları ve salgınla mücadelede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İLGİLİ HABERLER

Şehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıŞehid Hasan'ın babası Mehmet Gökgüz: Azmettiriciler de yargılanmalıMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMısır'daki idam kararları​ Şanlıurfa'da protesto edildiMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyorMevsimlik tarım işçileri insanca bir yaşam istiyor​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​PKK'nin Mersin'de katlettiği muhterem bir alim: Molla Fehim Yönden​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi​Mısır’daki idam kararları Mardin’de protesto edildi
SIRADAKİ HABER